אינטלי טיימס

רוסיה הפכה את שדה התעופה הסורי בלטקיה למרכז "בחינה וניסויים" של אמצעי הלחימה המתקדמים ביותר שפיתחה

509

צילומי לוויין עדכניים, שפרסמה חברת "אימג'סאט" הישראלית, חושפים כי שדה התעופה הסורי, ליד עיר הנמל לטקיה, הפך בפועל למרכז "בחינה וניסויים חיים" של אמצעי הלחימה האוויריים המתקדמים ביותר שפיתחה התעשייה הצבאית הרוסית ובראשם מטוסי החמקן הרוסיים מסוג סוחוי-57 שרוסיה פרסה (אזור B) בימים האחרונים ומנצלים כרגע את המבצעים הרוסיים בסוריה לצורך הגעה לכשירות מבצעית ראשונה. הרוסים טוענים כי לסוחוי 57 יש את הטכנולוגיה החמקנית העדכנית ביותר ולפי ה"ניוזוויק", המטוס יישא טילי K-77M שיכולים להגיע לטווח 200 ק"מ.

לפני כשבוע תיעדה חברת "אימג'סאט" מה שנראה כפריסה חדשה של טייסת מזל"טים מתקדמים (אזור Aׂ) בסככות סתר מיוחדות שנבנו לצורך כך.

אמל"ח מתקדם זה נפרס בחלקו הצפון מערבי של הבסיס בחסות מעטפת הגנה הכוללת סוללות S-400 נגד מטוסים ומערכות לוחמה אלקטרונית עוד בשלבי ההקמה הראשוניים של הבסיס הקדמי המתקדם ביותר של רוסיה בים התיכון.

המטוסים הרוסיים אותרו ע"י החברה הישראלית בעקבות תיעוד וידאו שפורסם בימים האחרונים ברשתות החברתיות ובו נצפו לראשונה באזור הבסיס.  גורם במשרד ההגנה הרוסי הודה כי המטוסים נשלחו לבסיס בלטקיה לצורך טבילת אש ראשונה והערוץ הרוסי RT הוסיף כי רוסיה שלחה לבסיס בסוריה עוד שני מטוסים על אלו שתועדו לראשונה נוחתים ביום שני האחרון.

עד עתה נבנו כ- 10 מטוסים לצרכי "טיסות ניסוי" ובמאי 2017 דווח ביצע אב הטיפוס השמיני של המטוס את טיסת הבכורה  הראשונה שלו והוא מתוכנן להיכנס לשירות ולייצור סדרתי כבר השנה.

חבר בבית התחתון של הפרלמנט הרוסי, ולדימיר גוטיינב, אמר לסוכנות הידיעות הרוסית "ספוטניק" כי שליחת המטוסים נועדה גם להרתיע מדינות שכנות שמטוסיהן חגים מעת לעת בשמי סוריה.

מי הן אותן מדינות שרוסיה מעוניינת להרתיע?

יתכן והמסר מכוון קודם כל לפעילות האווירית האמריקאית בסוריה שמתרכזת לאחרונה באזור דיר א-זור ובאופן כללי בכל המרחב גם לצורך איסוף מודיעין על הפעילות הרוסית בים ובאוויר. ברוסיה מכוונים כנראה גם להגדרת קו אדום לפעילות האווירית של חיל האוויר הטורקי בצפון סוריה ולבסוף קיימת גם השכנה הישראלית הנחשבת לפעילה המרכזית במרחב האווירי הסורי לצד רוסיה אך בדר"כ תוך תיאום לפחות עד לאחרונה.

Comments are closed.

error: Content is protected !!