אינטלי טיימס

על הכוונת: ראש המודיעין הכללי הפלסטיני, מאג'ד פרג'

511

"אינטלי טיימס" מעריך כי מטען הנפץ העוצמתי שהופעל הבוקר ליד שיירת ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה יועד דווקא לראש המודיעין הכללי הפלסטיני מאג'ד פרג' שהצהיר כי הצליח לסכל מאות פיגועים נגד ישראל ונחשב לאחד מהמועמדים לרשת את מקומו של הנשיא מחמוד עבאס.

ניסיון ההתנקשות אירע הבוקר לאחר השעה 10:00, זמן קצר לאחר ששיירת ראש הממשלה הפלסטיני, ראמי חמדאללה, נכנסה דרך מעבר ארז ועשתה את דרכה בשדרות סלאח א-דין של העיירה בית חאנון. בשלב זה ברור כי על הציר הוטמנה זירת מטענים שאחד מהם התפוצץ בעת שרכבי האבטחה האחרונים חלפו.  עוצמת הפיצוץ ניכרת היטב בתיעוד שפורסם ויתכן שרק כשל טכני בתזמון או בהפעלה הוא שמנע תוצאות קטלניות יותר.

באופן טבעי, תשומת הלב הופנתה מיד לדמות הבכירה ביותר בשיירה שהיא ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה שאף הגיב לאירוע בנאום מצולם אולם האיש החזק והמאוים יותר בשיירה הוא דווקא ראש המודיעין הכללי הפלסטיני, מאג'ד פרג', בן 56, המחזיק בתפקיד כבר משנת 2009.  פרג' נחשב לאחד האנשים המקורבים ביותר לנשיא הפלסטיני ומתוקף מעמדו גם כאחד מהמועמדים לרשת את מקומו. פרג' השתתף בדיונים עם ישראל כחבר המשלחת הפלסטינית ואף סייע לאמריקאים  בהשבת שתי שוודיות שהוחזקו על ידי ארגון ג'בהת א־נוסרה בסוריה.

בראיונות שהעניק לתקשורת האמריקאית הביע עמדה נחרצת נגד טרור קיצוני וציין כי מנגנוני הביטחון של הרשות הצליחו לסכל מאות פיגועים בגדה המערבית שכוונו נגד ישראלים וכי התיאום הביטחוני עם ישראל נשמר. בעקבות הריאיון, ספג פרג' ביקורת קשה ברחוב הפלסטיני. פרג' חבר תנועת הפתח, נחשב גם לאחד מהמועמדים להתחרות על הנשיאות לאחר עידן מוחמד עבאס.

עמדת המפתח אותה הוא מחזיק בעת הזו הופכת אותו ל"איום" בקרב חלק מהמתמודדים משני הקצוות (חמאס ופתח) על הנשיאות ביום שלאחר הסכם הפיוס ופרישתו של הנשיא עבאס ובאופן טבעי גם "איום מתמשך" לכל אותם ארגונים קיצוניים הפועלים כיום בגדה ובעזה ובהם הג'יהאד הסלפי וארגונים הנתמכים על ידי איראן כדג' הג'יהאד האסלאמי המעוניינים להבעיר את השטח.

 

 

Comments are closed.

error: Content is protected !!