אינטלי טיימס

צה"ל השמיד מנהרת טרור תת-קרקעית שחדרה מאזור רפיח למועצת אשכול. מנהרה נוספת הושמדה הלילה ע"י חיל האוויר

412

צה"ל השמיד מנהרת טרור תת-קרקעית שחדרה מאזור כרם שלום למועצת אשכול. המנהרה נוטרלה באמצעות הזרמת חומרים שלא מאפשרים לפעול בה יותר. מנהרה נוספת שאותרה באזור זייתון הושמדה במהלך הלילה ע"י חיל האוויר.

מדובר צה"ל נמסר כי המנהרה שנוטרלה הלילה בכרם שלום הופצצה בעבר ובארגון הטרור ניסו לחדש את התוואי לתוך שטח ישראל. הפעילות נגד המנהרות מגיעה שעות מספר לאחר שערוץ"אל-קודס" העזתי המזוהה עם החמאס, שידר סרטון תדמית שהופק על ידי הזרוע הצבאית של החמאס, אודות יחידת חופרי המנהרות.

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס הבוקר להשמדת מנהרות הטרור ואמר כי "באופן שיטתי, על בסיס מודיעין איכותי וטכנולוגיה פורצת דרך, ישראל משמידה לחמאס מנהרה אחר מנהרה. מי שחשב שיצליח לפגוע בנו מתחת לקרקע נתקל בחומת ברזל. אני ממליץ לחמאס להשקיע את הכסף ברווחת תושבי עזה כי עד סוף השנה פרויקט המנהרות שלו יושמד".

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, התייחס גם הוא לנטרול המנהרות וכתב בעמוד הפייסבוק בערבית: "עם כל המלט, הברזל, החשמל והמשאבים שארגון הטרור חמאס השקיע במנהרות שצה"ל מחסל באפקטיביות פעם אחר פעם, היה אפשר לבנות פירמידה – פלא מפלאי עולם. לעומת זאת, מנהרות הטרור של חמאס הן פלא מסוג אחר – פלא הטיפשות העיקשת של הנהגת חמאס".

דובר הזרוע הצבאית של חמאס הגיב בצהרים להצהרות הישראליות וטען כי מדובר במנהרה ישנה שאינה בשימוש.

Comments are closed.

error: Content is protected !!