אינטלי טיימס

על הכוונת של הטרור: המרכז הלאומי לאימונים ביבשה

804

האירוע הבוקר, שהחל בשעות הלילה סמוך לקיבוץ סופה, בעקבות חדירת שלושת חברי החוליה מדרום רצועת עזה והסתיים בנגב ליד בסיס צאלים, מסתמן כאירוע עם כוונה ואולי מודיעין מודיעין מקדים ששם להם את בסיס האימונים המרכזי כיעד אחרת אין הסבר הגיוני אחר למעט שב"חים מעזה שרצו להיתפס או צעירים מעזה שבאו לגנוב/לאסוף שארי תחמושת  משטחי האימונים.

הבסיס מוכר כמרכז האימונים המרכזי של צה"ל וקולט חיילים בסדיר ובמילואים גם לקראת תעסוקות בעוטף עזה כשברקע ההכנות של צה"ל לעימותים הצפויים לרגל "צעדת המיליון".

שמו של הבסיס עלה גם בפרסומים גלויים כ"מרכז הכשרה ללוחמה אורבנית" המשמש מעת לעת גם כוחות אמריקאים לפני תעסוקות במדינות ערביות במזה"ת כדג' עיראק, אפגניסטן וסוריה. עצם תפיסת השלושה, תושבי רפיח, בני אותה משפחה ליד הבסיס, לאחר שעברו רגלית 20 ק"מ, ונמנעו מלפעול כנגד ישובים אזרחיים, מחזק את הרושם שהבסיס סומן מראש.

 

בין האמצעים שנתפסו בידי שלושת הצעירים, רימונים תקניים, סכינים וקטרים לפריצת גדרות, אמצעים שקל להחביא ולהבריח בין סיני לעזה וגם מעזה לישראל. לא נתפסו רובי סער מה שמרמז שלא מדובר בחוליה המשתייכת לתשתית ארגונית ממוסדת בעזה כדג' חמאס או הג'יהאד האסלאמי אלא יותר להתארגנות תחת הכותרת "קבוצות סלפיות". המרחק מנקודת החדירה בדרום הרצועה לגבול בין רפיח לסיני אינו רב ויכולת הניווט שהפגינו מרמזת גם היא על השתייכותם לחמולות הבדוואיות ברפיח.

Comments are closed.