אינטלי טיימס

על פי גורמי מודיעין ישראליים זה האיש שתחתיו כנראה פעל עד לאחרונה, מהנדס החמאס במלזיה

981

על פי גורמי מודיעין ישראליים זה האיש שכנראה הופקד עד לאחרונה גם על הפעילות שהוביל פאדי אל בטש במלזיה. האיש, ד"ר מען חטיב הוגדר על ידי השב"כ בתחילת 2015 כ"ראש זירת מלזיה" מטעם המפקדה הצבאית של החמאס בחו"ל.

במסגרת עיסוקיו האקדמיים התמחה ד"ר חטיב במחקרים היכולים אף הם להשתלב בפרויקטים של טילים ומזל"טים אולם על פי השב"כ עסק בעיקר בתשתיות הקשורות לגיוס פעילי טרור מקרב הסטודנטים הפלסטינאים הלומדים במלזיה.

מי שפרס כעת את התשתית המורכבת לחיסול במלזיה, המיוחסת למוסד הישראלי, ראה דווקא בד"ר אל בטש שהשתקע במלזיה בתקופתו של ד"ר חטיב, סיכון גדול יותר. יתכן והסיבות קשורות בהתמחות ההנדסית של אל בטש ואולי האפשרות שמאז שד"ר חטיב נחשף בשנת 2015 ע"י השב"כ, אל בטש המשיך והתקדם לתפקיד משמעותי יותר במלזיה או במערך אחר של הזרוע הצבאית של החמאס..

על פי גורמי הביטחון, הזרוע הצבאית של החמאס במלזיה עוסקת בהכשרת אנשיה בתחומי הכימיה וההנדסה לצד גיוס והכשרת פעילי טרור, מימון פעילויות ורכש, מחקר ופיתוח של אמל"ח ועד פיתוח כלים ל"לוחמת רשת" והצפנת פעילויות.

על הפעילות הללו הופקדו במלזיה, אנשי אקדמיה בכירים, בעיקר מרצים דומיננטיים שגם מקושרים לקהילה המדעית ולקהילת הסטודנטים במלזיה.

הדתיים מבין בכירי החמאס במלזיה כדג' ד"ר רדואן אל אטרש מהאוניברסיטה האסלאמית הבינלאומית של מלזיה, חברים גם ב"מועצת השורא" המקומית, מועצה מייעצת של "אנשי צללים" המספקת הכוונה רעיונית והלכתית לתנועה ואנשיה עוסקים גם בהשבעת פעילים חדשים שמגויסים מקרב הסטודנטים הפלסטיניים.

לצידם גם חסן אימרן, איש הקשר במלזיה עם הלשכה המדינית של החמאס, הפועל בכל האוניברסיטאות במלזיה המארחות פלשתינאים ואחראי על ליווי ביקורי בכירי הלשכה המדינית של חמאס ובהם חאלד משעל ואחראי על תיק החוץ, אוסמה חמדאן בביקוריהם הרשמיים במלזיה. אחיו של אימרן נשוי לבת משפחת דופאש מחברון שאחד מבניה נקשר לתא הטרור של משפחת קוואסמה.

אל בטש, כך התברר, עבר במלזיה הכשרה כ"אימאם" ומאותו רגע השתייך כנראה גם הוא לאותה "מועצה"  של החמאס ואולי אף התקדם אל ראשות הפיקוד על מרחב מלזיה ואסיה.

Comments are closed.

error: Content is protected !!