אינטלי טיימס

"מזימות זרות" בוושינגטון – הסרט וגרסת המציאות

513

מריה בוטינה, בת 29, רוסייה נאה בעלת קשרים עם פקיד בכיר בממשלת רוסיה, נאשמת בוושינגטון במזימה לשמש כסוכנת של הפדרציה הרוסית, על ידי בניית קשרים עם המנהיגות החזקה של איגוד הרובים הלאומי וארגונים פוליטיים שמרניים אחרים.

מריה שלמדה בארה"ב לתואר שני באוניברסיטה האמריקנית, נעצרה ביום ראשון באשמה כי ניסתה לטפח קשרים עם פוליטיקאים אמריקאים כדי ליצור קווי תקשורת "ערוץ אחורי" ולנסות לחדור לקבוצות פוליטיות בארה"ב בעבור שירות ביון החוץ של רוסיה.

המרגלת הרוסייה בנתה לה כיסוי כאקטיביסטית בכל הקשור לזכויות באחזקת נשק והחלה לבנות קשרים עם מוקדי הכוח של איגוד הרובאים הלאומי של ארה"ב. מדובר בגופים עם השפעה רבה על הפוליטיקה המקומית.
איגוד הרובאים הלאומי (NRA) נחשב לאחד מגופי הלובי החזקים ביותר בוושינגטון. האופן שבו הוא פועל – כולל אמצעי גיוס החברים ושימורם כחברים פעילים – העניקו לו עוצמה חסרת תקדים על מחוקקים ברמה הפדרלית והמקומית. בניגוד ללוביסטים של תאגידים, הכוח של NRA מגיע מבסיס החברים האדיר שלו, כמו גם ממיליוני דולרים הזורמים מדמי חבר ומספונסרים. חברי האיגוד שמרכיבים אותו הם בעלי תשוקה לכלי נשק ונוטים להיות נאמנים ומסורים לו ביותר. ה-NRA הוא בו זמנית קבוצת לובי, קמפיינר, מועדון חברתי פופולארי, תורם נדיב וקבוצת תעשייה בעלת כוח השפעה בוושינגטון.

בתוך "ארגון הרובאים הלאומי של אמריקה" פועל המכון לקידום חקיקה שעוסק בלובינג ובקמפיין. הוא מחזיק בצוות קבוע של לוביסטים לקידום חקיקה לטובת נשק, מפיק פרסומות ורוכש שטחי פרסום עבור מועמדים בבחירות בתמורה לתמיכתם בלובי הנשק. המכון מפעיל את הוועדה לפעולה פוליטית, שתורמת כסף ישירות למועמדים. ההון הרב של האיגוד קונה לו עוצמה פוליטית ישירה ובבחירות הפדרליות שהתקיימו בנובמבר הוציא NRA-ה כ-7.5 מיליון דולר על תמיכה ב-66 מועמדים ברחבי ארה"ב. במסגרת הארגון הצליחה גם להיפגש עם דונלד טראמפ ועם בנו הבכור בוועידת ה- NRA שהתקיימה במאי 2016.

לא יכולנו שלא למצוא דמיון מה לשחקנית ניקול קידמן ולסרט בכיכובה שזכה לשם הישראלי "מזימות זרות" ועוסק במזימות פוליטיות הנרקמות במסדרונות העצרת הכללית של האו"ם כשברקע חקירות של אנשי השירות החשאי.

Comments are closed.

Translate »