אינטלי טיימס

איראן פרסה בסוריה את משרדי "ג'יהאד אל בינאא" בדומה למודל שהקימה עבור החיזבאללה בלבנון

635

איראן פרסה בסוריה את משרדי הארגון האיראני-לבנוני "ג'יהאד אל בינאא". מדובר באותו דפוס פעולה שבו נקטה איראן בכדי לשקם את החיזבאללה לאחר מלחמת לבנון השנייה.

מתחילת השנה, פרסה איראן תשתיות שיקום ובריאות של הארגון בעיר חאלב ובחבל קאסיון. כמו כן הקימה משרדים גם במחוז דיר א-זור ובעיירה אל בוכאמל שחולשים על מעברי הגבול בין עיראק לסוריה. בהזדמנות זו העבירה במאי השנה גם שיירת סיוע "הומניטרית" מעיראק אל סוריה – שיירה שנחשדה ככיסוי להעברות אמל"ח.

"אל בינאא" היא חברת בנייה לבנונית במימון איראני. משרדי החברה בלבנון פועלים בכל חלקי המדינה. החברה בנתה בין השאר שכונות חדשות בביירות, כולל עבודות שיקום מרשימות בשכונה הדרומית שנפגעו במלחמת לבנון השנייה. החברה אינה עוסקת רק בבנייה ישירה אלא גם בהתקנת קווי מים וחשמל לכפרים בדרום לבנון, סלילת כבישים והכשרת קרקע לחקלאים ופרויקטים לייעור הדרום.

הניסיון הלבנוני מלמד כי משרדים אלו משמשים בפועל לגיוס והקמה של תשתיות צבאיות. שמה של החברה עלה בימים אלו בהקשר של התשתיות ששימשו את החיזבאללה לצורך פריסת מערך התצפיות והמינהור בגבול לבנון.

במקרה של סוריה, זה כנראה יהיה אחת מבסיסי התמיכה בפרויקט "חיזבאללה בסוריה"  שאיראן שוקדת על הקמתו, בתקווה שיהיה מוצלח כמו זה של החיזבאללה שהקימה בלבנון .

 

Comments are closed.

error: Content is protected !!