אינטלי טיימס

"הרשת החברתית" של מהנדס המנהרות ההתקפיות של החיזבאללה

2,032

לפני מספר ימים חשפנו את הקשר בין ד"ר עימאד פחס, ראש מערך המנהור של החיזבאללה ש"נתפס על חם" במנהרה שחפר אל עבר מטולה, לזוהייר נחאלה – מנהל עמותה בשם "ירוק ללא גבולות" שזוהתה ע"י צה"ל כגוף פיקטיבי לאירוח מערך תצפיות המודיעין של החיזבאללה בגבול הצפון.

בעקבות החשיפה, הבינו בחיזבאללה את פוטנציאל הנזק והורו לד"ר פחס לחסום את הגישה לרשימת החברים.
אז לצערם, הספקנו לתעד מראש את הרשימה וממנה למדנו על קשרים מעניינים נוספים שהחיזבאללה היה שמח להסתיר.

מנהל במערך התצפיות של החיזבאללה:

עפ"י גורם ביטחוני שצוטט בערוץ החדשות inews24, המהנדס פחס נקשר גם למערך התצפיות שפרס החיזבאללה לאורך הגבול עם ישראל. מערך התצפיות שייך ליחידות המיוחדות של הארגון כדג' יחידת הפשיטה "רדואן" ויחידה "133" למבצעי מודיעין וחבלה בעומק שטחי ישראל.

עדות לכך ניתן למצוא גם בקשריו בפייסבוק עם זוהייר נחאלה – מנהל עמותה בשם "ירוק ללא גבולות" שזוהתה ע"י צה"ל כגוף פיקטיבי לאירוח אותו מערך תצפיות. העמותה כפופה לארגון "ג'יהאד אל בינאא'" העוסק גם בבינוי התשתיות הצבאיות של החיזבאללה. במסגרת העמותה בוצעו פרויקטים להקמת מגדלי התצפית וייעור שטחים החשודים כ"שמורות טבע" קרי מערכים תת קרקעיים לכוחות ורקטות.

מגייס הסוכנים של יחידה 1800 של החיזבאללה:

ברשימת החברים של פחס ניתן למצוא גם את סלמאן חרב, פעיל גיוס מהחיזבאללה וחבר ב"פורום המוקאוומה" של החיזבאללה באוניברסיטה האמריקאית בביירות שפעל ב-2008 לגייס במרוקו את ראווי סולטני, תושב טירה כדי שירגל אחרי ראש המטה הכללי של צה"ל באותה העת, רב אלוף גבי אשכנזי. על פי כתב האישום נפגש סולטני בפולין גם עם סמי חרב, אחיו של סלמאן שביקש ממנו כי יעביר לו מידע על בסיסי צה"ל ועל חייליו. היחידה אליה ניסה לגייס סלמאן את סולטני הוקמה ע"י  חאג' ח'ליל חרב, אחד מבכירי מנגנון המבצעים של הארגון.

האוניברסיטאות של החיזבאללה באיראן:

שלוש אוניברסיטאות מככבות במעגל האקדמי החברתי של המהנדס פחס ועמיתיו בחיזבאללה ובאיראן : הפקולטה ללימודים אסלאמיים והשפה הפרסית באוניברסיטת "פרדוסי" בעיר משהד, הפקולטה להנדסה אווירית באוניברסיטה הטכנולוגית הצבאית "אמיר כביר" בטהראן והפקולטה להנדסה מכנית באוניברסיטה הטכנולוגית בטהראן ע"ש חג'ה נאסר טוסי.

מועדון "הנוסע המתמיד" של החיזבאללה :

את ההכשרות המקצועיות עוברים פעילי החיזבאללה בעיקר באיראן ואת התמונה המעניינת הזו מטיסת "איראן אייר" על ציר ביירות – טהראן, מצאנו ברשימת אחד מחבריו. היא עוררה אצלנו עניין היות וכל המצולמים בטיסה הם גברים צעירים, רובם בני משפחות המייסדים של החיזבאללה. בעבר קראו לטיסות הללו "תיירות טרור" היות ושימשו להעברת אנשי חיזבאללה להמשך אימונים והכשרות צבאיות באיראן.

מהנדס במערך הטילים והכלים הבלתי מאוישים של החיזבאללה: 

אחד מאותם חברים/עמיתים שצצו ברשימת החברים של המהנדס פחס הוא המהנדס אסד חמייה (קרובו של טלאל חמייה,מהבכירים ביותר במערך הצבאי של חיזבאללה). חמייה מתעד עצמו בסדנאות לייצור כתב"מים במסגרת הפקולטה להנדסה אווירית באוניברסיטה הטכנולוגית בטהראן ע"ש חג'ה נאסר טוסי.

המזל"ט שעליו הוא עובד נראה די זהה לעיצוב של כלי טיס מדגם "יאסיר" מתוצרת איראן שכמוהו יורט ע"י מערכת הפטריוט כשחדר לגולן, דרך קוניטרה, בספטמבר 2014.

הוא לא טס לבדו, לטהראן הוא ממריא גם עם מוחמד לקיס, בן משפחתו של חסן לקיס, אבי המזל"טים והמערך הטכנולוגי של הארגון שחוסל בסוף שנת 2013)  ועבאס חמייה, עוד קרוב של טלאל חמייה, ראש יחידה 133 ואחיו של אחד ממפקדי "כוח רדואן" שנהרג בסוריה.

מבחינת פרופילי בני משפחת חמייה, מתברר שחלקם התגייס לצבא לבנון למרות הזדהותם עם החיזבאללה ואולי במטרה לבסס בהדרגה נגישות למבצעי מודיעין והשפעה.

 

 

Comments are closed.