אינטלי טיימס

תיק ריגול: בעקבות "הדוד סוהרב"

1,147

במשך כשנה וחצי ניהל ה- FBI חקירה סמויה אחר רכז סוכנים של המודיעין האיראני בארה"ב. המטרה: זיהוי הקנוניה וחשיפת הרשת שניסה המודיעין האיראני להקים בארה"ב באמצעות גיוס סוכנים מהקהילה האיראנית המקומית. במהלך החקירה הופעלו מעקבים פיזיים, תצפיות, האזנות, מבצעי סייבר ואפילו פריצות חשאיות למחשבי ומזוודות החשודים.

במקביל, ניהל "מוקד המוסד" באירופה מעקב משלו במטרה לסכל את המזימה האיראנית שהחלה להתגלגל במקביל גם מתחנה של המודיעין האיראני בווינה אך למעשה נוהלה גלובלית על ידי מחלקה ייעודית למבצעי חוץ במודיעין האיראני.
התשתית של המודיעין האיראני באירופה נבנתה בעזרת "תאים רדומים" מקרב הקהילה האיראנית בבלגיה ואחת מהמטרות הייתה להתנקש בגורמים מקרב האופוזיציה האיראנית, ארה"ב וישראל שאיראן מזהה בהם ציר לפעולות חתרנות נגד המשטר האיראני וסיכול תכניות הגרעין והטילים החשאית שלו.

הבלוג "אינטלי טיימס" ניתח את כתבי האישום המפורטים של מערכת המשפט האמריקאית, המהווה לא פעם השראה לסדרות אמריקאיות והפך אותם למסע מרתק בעקבות מבצע חשיפתם של המרגלים האיראניים על אדמת ארה"ב.

תחילת דבר:

מייקל ווייאר, סוכן מיוחד בחטיבת המבצעים המיוחדים של ה – FBI בוושינגטון, חושף כיצד סופח במאי 2018 , לאור ניסיונו כחבר ב"קבוצת התערבות לאירועי טרור קריטיים", לצוות מיוחד של המחלקה של ה- FBI לסיכול טרור חוץ.
המשימה, לעקוב אחר פעילות איראני שסומן עם כניסתו לארה"ב. העדות שמעניק הסוכן חושפת את שיטות החקירה שמנהלת סוכנות ה- FBI שהינה גוף חקירות פדרלי אך גם סוכנות ריגול לסיכול ריגול, חתרנות וטרור המתרחשות בתוך ארצות הברית, ניטור של פעילות עוינות של ממשלות זרות אחר אינטרסים אמריקאים, מרדף אחר מרגלים המבקשים לפגוע במדינה, כמו גם אחר אזרחים אמריקאים שביצעו בגידה.

טהראן / מרץ 2017

אחמדזה מוחמדי דוסטדאר הוא איראני בן 38, יליד קליפורניה במקור שבגיל שנתיים הוא ומשפחתו עברו לקנדה ולאחר מכן לאיראן. לאחר גירושי הוריו, גדל עם אמו, מוסלמית הדוקה, באיראן ופיתח קריירה כ"יועץ פרילנסר" בתחומים הקשורים לניהול פרויקטים תוך התעניינות בתחומים הקשורים לתעשיות האנרגיה ועד מערכות הגנה בסייבר. אחמדזה הוא בנו של חוסין מוחמדי דוסטדאר, לשעבר, ראש מרכז בקולג' של איראן ואחיו של ד"ר אלירזה דוסטדאר אנתרופולוג המשמש כעוזר פרופסור במחלקה ללימודים אסלאמיים באוניברסיטת שיקגו ומומחה ליחסי איראן סוריה . אחיו מתגורר בארה"ב במסגרת עבודתו כחוקר באוניברסיטת שיקגו. אחמדזה דוסטדאר ערך במהלך חייו ועד שנת 2017 רק שני ביקורים בארה"ב.

במרץ החל לבצע ממקום מושבו בטהראן עבודת מחקר ברשת על מספר אתרים בארה"ב ובמיוחד על עיירת החוף קוסטה מסה שבקליפורניה. הוא מחפש באופן שיטתי מפות וגם אוניברסיטאות בשטח מדינת קליפורניה והעיר לוס אנג'לס.

טהראן / יולי 2017
ב- 16 ביולי עוד כששהה באיראן הוא בודק כמה מזומן הוא יכול להעביר אל ארה"ב. באותו יום החל לחפש גם מסעדות מזרחיות ופרסיות באזור הדרומי של קוסטה מסה בקליפורניה. עוד ביקש למצוא ברשת הוראות הגעה למתחם הקניות ב"חוף פלאזה הדרומי" בו נמצא סניף של רשת "מייסי".

טהראן – שיקגו / יולי 2017

ב- 19 ביולי הוא עולה על טיסה משדה התעופה "האימאם חומיני" בטהראן לשדה התעופה אוהרה שהוא הגדול במדינת אילינוי שבארצות הברית. בכניסה לארה"ב הוא עובר תחקור על ידי רשות ההגירה והמכס של ארה"ב ובו הוא מצהיר כי בכוונתו לבקר את אחיו (אלירזה) בשיקגו עד ה- 30 ביולי. עוד הצהיר כי הוא מתכוון לסיים את הביקור בלוס אנג'לס קליפורניה כדי לבקר את גיסו. עם נחיתתו, הוא עולה על הרדאר של ה FBI . בשלב זה לא ברור אם עורר חשד
בעקבות התשאול בשדה התעופה או נמצא ברשימה השחורה של ה- FBI או בעקבות "טיפ" שהועבר מסוכנות מודיעין זרה.

שיקגו / יולי 2017

המעקב הפיזי של ה- FBI החל להניב תוצאות.

יומיים לאחר נחיתתו בשיקגו, ב – 21 ביולי, ביקר דוסטדאר במוזיאון המכון האוריינטלי באוניברסיטת שיקגו והסתובב במוזיאון בצורה מוזרה עד שמצא את עצמו לזמן קצר לבד בחדר קטן עם אישה לא מזוהה. כאשר נכנסו לחדר אנשי המעקב הסמוי של ה-FBI הם הבחינו באשה המקפלת פיסת נייר קטנה, נוהל שעליו יחזור בהמשך. לאחר שעזב את המוזיאון, המשיך דוסטדאר מרחק של בלוק משם אל כמה מהמרכזים היהודיים ובהם "מרכז הלל" ומרכז "חב"ד רוהר". הוא מתעד באמצעות מצלמת הטלפון הסלולרי את חזית מרכז חב"ד ואת גדר האבטחה המקיפה את הבניין.

שיקגו – קליפורניה / יולי 2017

ב- 25 ביולי ממריא דוסטדאר משיקגו לקוסטה מסה בקליפורניה. הוא מתארגן בדירת אירוח שכורה ויוצא לבחון את האזור ובמיוחד מסעדה פרסית בשם "דאריה". ב- 26 ביולי דוסטדאר יוצא מדירתו והולך רגלית אל המסעדה הפרסית בכדי לפגוש לראשונה מלצר המתברר כ"מקור מודיעיני" שגויס על ידי האיראנים בשם מאג'ד גורבאני.

גורבאני הוא אזרח איראני בן 59 המתגורר בקוסטה מסה, שבקליפורניה, החל משנת 1995 כשהיגר לארה"ב וקיבל אשרת שהייה לצמיתות. מאז הוא עובד לסירוגין במסעדה פרסית מקומית בשם "דאריה" המתמחה באוכל פרסי ומושכת אליה גם חברים מהאופוזיציה האיראנית המשתייכים לשלוחת לוס אנג'לס.

הפגישה (הראשונה כנראה) בין השניים מתקיימת בחניון מאחורי המסעדה. דוסטדאר סורק רגלית את האזור לאורך כק"מ וחצי כדי לבדוק שהוא לא נמצא תחת מעקב. בהמשך הוא בוחן גם תחנת דלק הנמצאת ליד המסעדה ותשמש אותו בהמשך לצורך פגישותיהם. כעת לאחר שלמד את השטח וביצע תרגולת זיהוי מעקבים, הוא קובע את נקודת המפגש הבאה עם גורבאני (המקור המודיעיני) ל- 27 ביולי. הפגישה תתקיים בתחנת הדלק ותתברר כפגישת איסוף רכובה. גורבאני אוסף אותו עם רכבו והשניים מנהלים שיחה לאורך כשעה של נהיגה שבסופה גורבאני מוריד אותו סמוך לחדר ששכר בקוסטה מסה עוד כשתכנן את הביקור בטהראן.

בקוסטה מסה מוצעים כ- 190 חדרים פרטיים בשיטת "Airbnb".  העלות היא כ- 200 ₪ ללילה וזה כולל אינטרנט אלחוטי, אירוח סולידי והימנעות מרישום הדרכון במלון. באותו יום מתקיימת פגישה נוספת כשגם הפעם גורבאני אוסף אותו ברכבו מחדרו ולאחר סיבוב רכוב בן שעה הוא מוריד אותו שוב סמוך לחדר ששכר אולם הפעם הוא מוסר לו שקית ממחלקת הצילום של קודאק בחנות הדראגסטור "CVS" הממוקמת סמוך למרכז קניות בשם "חוף פלזה דרום" הסמוך למסעדה.

ב- 29 ביולי 2017 , גורבאני אוסף את דוסטדאר מדירתו השכורה והם ממשיכים למרכז השוק באירווין, הם נוהגים כשעה סביב המרכז ובסופו יושבים מחוץ למרכז לכ- 45 דקות שבסופן מוסר גורבאני לדוסטדאר תיק שקנה ברשת "מייסי"
עם תוכן לא מזוהה בתוכו. המסלול הרכוב שביצעו לאורך כשעה, בין הדירה השכורה בקוסטה מסה למרכז השוק עבר כנראה גם בשכונה בה ממוקמת שלוחת אירווין של המרכז היהודי – "חב"ד רוהר". אותו מרכז שדוסטאר תיעד שלוחה שלו בעת ביקורו בשיקגו.

קליפורניה – טהראן / יולי – ספטמבר 2017

ב- 30 יולי 2017 , דוסטדאר ממריא מקליפורניה בחזרה לטהראן. ב- 19 בספטמבר 2017 , דוסטדאר מתכנן נסיעה נוספת ומזמין מטהראן באינטרנט חדר לדצמבר באזור קוסטה מסה וכרטיסי טיסה מטהראן לשיקגו. בינתיים הוא מנחה מטהראן את גורבאני לצאת לניו יורק בכדי להשתתף בעצרת של האופוזיציה האיראנית שצפויה להתקיים ב- 20 בספטמבר 2017 .

קליפורניה – ניו יורק / יולי – ספטמבר 2017

גורבאני נוחת בניו יורק בכדי להשתתף בעצרת ומתעד את משתתפי עצרת "צעדת איראן החופשית" של האופוזיציה האיראנית כשהם מוחים מול מטה האומות המאוחדות בו מבקר נשיא איראן.

טהראן – שיקגו / דצמבר  2017

ב- 4 בדצמבר 2017 עולה דוסטדאר על טיסת קונקשיין משדה התעופה האימאם חומיני בטהראן לשדה התעופה "אוהרה" בשיקגו. הוא נוחת ב- 5 בדצמבר בשיקגו כשברשותו 6,000 דולר, מחשב נייד ו -2 כונני דיסק און קי.
בכניסה הוא עובר שוב תשאול ברשות ההגירה והמכס של ארה"ב והוא למעשה סותר הצהרות קודמות שנתן ביולי לגבי אופי ביקורו. הוא מסביר לקציני ביקורת הגבולות והמכס כי הכסף שהוא נושא עליו נועד להחזיר לאחיו על כל הוצאותיו מהביקור הקודם.

שיקגו – קליפורניה / – דצמבר 2017

דוסטדאר ממריא משיקגו לקוסטה מאסה בקליפורניה. ב – 10 בדצמבר מאשר בית המשפט ל-FBI לבצע האזנות אלקטרוניות לשיחות הטלפון בין דוסטדאר לגורבאני.  את אחת השיחות מבצע דוסטדאר בשעות הבוקר מטלפון ציבורי ליד חנות ההלבשה הגברית של "מייסי" בקניון "דרום חוף פלאזה". בשיחה הוא מציג עצמו כ"אמיר מוהג'ר". כשגורבאני לא מזהה, הוא מסביר לו שהוא (גורבאני) יזהה עצמו מהיום כ"דוד סוהרב". הם קובעים להיפגש בצהרים ליד הדירה השכורה שבה התארח דוסטאדר ביולי. גורבאני אוסף אותו מחדרו ברכב המסחרי והם ממשיכים למיקום המוסכם. במהלך הנסיעה מצליחים ב-FBI לבצע האזנה אלקטרונית לשיחה המתנהלת עם דוסטדאר ברכב של גורבאני ובה הוא מדווח לדוסטדאר כי הצליח לצלם מספר תמונות מהעצרת שהתקיימה בניו יורק בספטמבר. ה- FBI מנהל מעקב רכוב ומזהה כי הנסיעה בשכונה,מתבצעת בפניות של הרגע האחרון ופניות פרסה המאפיינות תרגולת מבצעית לבדיקה והתחמקות ממעקבים. במהלך הנסיעה נותן דוסטדאר לגורבאני דיסק און קי ומבקש ממנו להעביר אליו את התמונות שצילם ולשמור את הקבצים באופן מוצפן. גורבאני מסביר שיש לו רק 10-12 תמונות. דוסטדאר אומר שזה מספיק אך רק שיסביר לו מי ומה רואים בתמונות.

גורבאני מתאר את המעקב שניהל בניו יורק: "הלכתי לפגישה שלהם בניו יורק … לא ראיתי שום אפשרות אחרת … אתה צריך ללכת, אם אתה רוצה לחדור (לאופוזיציה האיראנית) – אתה צריך ללכת (לאירועים) … הלכתי לאירוע שלהם ולקחתי הרבה תמונות. צילמתי כמה תמונות ואספתי קצת מידע מהם על כמה סנטורים שהם עבדו עימם. הכנתי חבילה, אבל זה לא שלם … ". גורבאני מתחיל לתאר במהלך הנסיעה ברכב כי התרשם כי באיראן פועלים הרבה סוכנים מקרב האופוזיציה. הוא מדווח שהוא זיהה את אלירזה ג'פרזאדה, מראשי האופוזיציה, מי שחשף את תוכנית הגרעין של איראן בשנת 2001.  "ג'פרזאדה" .. הוא מסביר.. "עומד כיום בראש המועצה הלאומית של האופוזיציה האיראנית ונצפה לצידו של עלי סאפאוי,  חבר באופוזיציה האיראנית, ועם עוד סנטור שהחבר'ה האלה קוראים לו *****(צונזר על ידי ה-FBI)" .

הוא מציין כי צילם תמונה שלו ומוסיף: "הבן **** הזה" (מתכוון לאלירזה ג'פרזאדה), עובד כעת בשביל המוסד…הוא עבד בשביל האנשים הללו גם….הוא מקבל תשלום… הוא אחד מהמרגלים ה"בני *****" של המוסד…אני נשבע..שמגיע לו כדור אחד רק כדור, מגיע לו שיחוסל" . דוסטדאר צוחק מהתיאור הצבעוני של גורבאני ומבקש ממנו לתת לו את כל מה שתיעד אבל לא רק בפורמט דפוס אלא בפורמט דיגיטלי כדי שהמפענחים במודיעין יוכלו לעשות "זום אין" על התמונות וללמוד יותר. "אין בעיה" הוא בכל זאת מרגיע "זה מספיק טוב בשלב זה … אני אתן את זה לחבר 'ה (במחלקת המחקר של המודיעין האיראני)  שיעשו את המחקר שלהם. . . זה תמונות, זה בכלל לא משנה אם זה לא הרבה, רק תסביר לי מה רואים, בדרך זו  אני אוהב לקבל את החבילה שלמה, כלומר ללא פערי מידע".

גורבאני מיידע את דוסטדאר כי הוא נדרש לבקר בטהראן ב – 31 במרץ 2018 על מנת להעביר לממונים דיווח אישי על מה שראה בעצרת שקיימה האופוזיציה האיראנית בספטמבר. דוסטדאר מציין כי ידאג שגורבאני ינצל את הנסיעה על מנת שיפגוש עוד מספר בכירי מודיעין מטעמו. בקשה זו מעלה כי גורבאני פועל בעבור שתי יחידות במודיעין האיראני, יחידה העוסקצ בצד האיסופי וכנראה גם אנשי הצד הביצועי, אולי "כוח קודס" שמופקדים על קמפיין ההתנקשויות שמתנהל באותם הימים באירופה. דוסטדאר מזהיר את גורבאני שלא יבצע שיחות ישירות לטהראן שכן זה חייב להיות בקו מאובטח. דוסטדאר וגורבאני מתאמים מתי ואיך יפגשו שוב. דוסטדאר נשאל אם יתקשר שוב מן הטלפון הציבורי שליד הסניף של רשת "מייסי". דוסטדאר עונה שלא צריך ושהם יקבעו את הפגישה הבאה כבר כעת ליום שני.

קליפורניה / דצמבר 2017

ב- 10 בדצמבר גורבאני נצפה נכנס לחנות הדראגסטור "CVS" ומדפיס תמונות במכונה לפיתוח מהיר. במקביל הוא מבקש בטלפון מחבר שיעזור לו להמיר אותם לדיגיטל כדי שיוכל לשמור אותם על הדיסק און קי שהוסלק בתוך מחזיק מפתחות, שנתן לו דוסטדאר. ב – 11 בדצמבר 2017 הוא אוסף את דוסטדאר מדירת ה Airbnb .  דוסטדאר דואג להחליף בגדים כדי להימנע מזיהוי במידה והוא נמצא במעקב. הוא מתיישב במושב האחורי כפי שנהג לעשות בפעם הקודמת. דוסטדאר גם חושש מהאזנות אך גורבאני מבטיח לו כי הטלפון שלו כבוי; אולם שואל בכל זאת אם הם צריכים לחכות עד שהם יצאו מהמכונית כדי לדבר, שכן הטלפונים יכולים להקליט גם אם הם כבויים? דוסטדאר משיב שזה אפשרי.  כך או כך, השיחה ברכב מוקלטת.

השניים מתיישבים מחוץ ל"קפה סטארבקס" בקוסטה מאסה למשך  כ- 45 דקות אשר במהלכם הם מנהלים רשומות וגורבאני מעביר לו את מעטפת התמונות של המכונה האוטומטית של קודאק ואת הדיסק און קי שקיבל בתוך מחזיק  מפתחות.  דוסטדאר משלים את המשימה וב- 12 דצמבר 2017 חוזר לשדה התעופה בלוס אנגלס כשהוא מצויד במזוודה ובאישור מ"הדוד סוהרב" על כך שקיבל ממנו 2,000 דולר.

צוות המעקב של ה- FBI מבצע חיפוש סמוי בתוך המזוודה ומגלה בין הבגדים את המעטפה שקיבל דוסטדאר עם 28 התמונות שצילם גורבאני בתהלוכה של "Free lran" שהתקיימה בניו יורק ב- 20 בספטמבר. בחלק מהתמונות נראה גורבאני עומד ליד אנשים נבחרים מהעצרת ומאחורי כל תמונה שירבט גורבאני הערות המתארות את האנשים. אחד האנשים שצולמו בחשאי על ידי גורבאני היה ד"ר אחמד רג'ווי, אחיו של מסעוד רג'ווי שחוסל על ידי איראן. ה- FBI מוצא במזוודה גם סכום של עשרות אלפי דולרים למרות שהצהיר על $ 6.000 כשנכנס למדינה ב – 4 בדצמבר 2017 .

קליפורניה – טהראן / – דצמבר 2017

דוסטדאר ממריא ב- 13 בדצמבר מלוס אנגלס לטהראן.
ביום 14 במארס 2018 , מבצע האף.בי.אי. חיפוש בדִירָה של גורבאני ומוצא בה מספר מסמכים עם הערות בכתב יד בפרסית לגבי חברים במועצה של – האופוזיציה האיראנית, שמות, עמדות ויחסים עם חברי MEK אחרים. במהלך החיפוש נמצא רישום שערך גורבאני אודות פעילי אופוזיציה שנפגשו ב – 1 באוגוסט 2017 במסעדה הפרסית בה הוא עובד כמלצר ובמהלכה דנו במספר נושאים: האחד- לשלוח שלושה סנטורים אמריקאים כדי לבקר את מחנה ארגון המוג'הידין באלבניה, השני – עניינים הקשורים לתכנון הפגנה בניו יורק ב – 20 בספטמבר מול האו"ם בעת ביקורו של נשיא איראן חסן רוחאני והשלישי – נוכחות בשימוע של הקונגרס שנועד להכניס את משמרות המהפכה האסלאמיים לרשימת תומכי הטרור.

קליפורניה – טהראן / מרץ – 2018
גורבאני ממריא לטהראן ב- 27 במרץ 2018 . הוא לוקח עמו מסמכים ובהם פרופיל של מספר אנשי קונגרס המקיימים קשרים עם ארגון האופוזיציה האיראנית. המסע לאיראן מתנהל מ – 27 במרץ 2018 ועד ה- 17 באפריל 2018 . מדובר בתקופה ארוכה המשמשת בדר"כ בעת גיוס פעיל חדש גם להעברת הכשרה בסיסית באיסוף מודיעין ולימוד תרגולות למניעת מעקב .

טהראן – קליפורניה / אפריל – 2018

ב- 17 באפריל 2018 חוזר גורבאני לארה"ב. בחיפוש סמוי במזוודה שלו נמצאים מסמכים בכתב יד הכוללים גם את מספר הנייד האיראני של דוסטדאר ( 031-6XXXXXXXX ) והנחיות להמשך משימות האיסוף על האופוזיציה האיראנית, ניטור מקומות מפגש של האופוזיציה שסופקו לו ופרטי אדם שניתן לגייסו כדי שיפעל בתוך ארגון האופוזיציה.
המעקב האלקטרוני מעלה כי פעיל באופוזיציה האיראנית מזמין את גורבאני ב- 23 באפריל 2018 ,להשתתף בעצרת של MEK בוושינגטון. כאשר גורבאני מביע הסתייגות מהעיתוי של הנסיעה, מציע הפעיל להצטרף עמו במקום לכנס שתערוך האופוזיציה האיראנית ביולי בפריז.

מאוחר יותר באותו יום, בית המשפט מרשה מעקב אחר הטלפון הסלולרי. הוא מקבל שיחות נוספות ובהן גבר לא מזוהה שמציע להזמין לו טיסה לוושינגטון לצורך השתתפות בעצרת של האופוזיציה האיראנית המתכנסת במלון "גראנד הייאט" בוושינגטון תחת הכותרת "החוקה האיראנית בנושא זכויות האדם". את הוועידה מארגן ארגון הקהילות האיראניות בארה"ב.

קליפורניה – וירג'יניה – קליפורניה / מאי  – 2018

ב- 4 במאי 2018 מצטרף גורבאני בהוראתו של דוסטדאר לקבוצה של 30 פעילים משלוחת האופוזיציה האיראנית בקליפורניה. הקבוצה ממריאה לנמל התעופה הבינלאומי של וושינגטון, על מנת להשתתף בעצרת של ארגון הקהילות האיראניות- אמריקניות שמתוכננת להתקיים למחרת במלון "גרנד האייט". הם עולים על אוטובוס שנשכר ונוסעים למלון וירג'יניה בארלינגטון ומאוחר יותר באותו היום הם משתתפים בכינוס במלון גרנד הייאט בוושינגטון שמתועד גם בסרטון ב – YouTube בתאריך ה – 5 במאי 2018 ובו רואים את רודי ג'וליאני נואם בכנס ובכמה מקרים ניתן לראות את גורבאני מרים את הסמארטפון ומצלם אותו מבין חברי המשלחת מקליפורניה. לאחר הכנס הקבוצה הולכת לבקר בבית הלבן ובו הם מצלמים זה את זה. לאחר מכן חוזר גרבאני למלון, שם הוא שוהה בלילה עם שאר הקבוצה ולמחרת בבוקר, ב – 6 במאי הוא חוזר לקליפורניה.

קליפורניה / מאי 2018

ב- 14 במאי 2018 יוצר דוסטדאר קשר עם גורבאני מטהראן באמצעות הנייד האיראני שלו במטרה לתאם כיצד עליו לארוז את כל החומר המודיעיני שאסף מהקונגרס של האופוזיציה האיראנית בוושינגטון ולשלוח אותו עם מישהו שהוא סומך עליו אבל לא לשלוח את החומר במייל. גורבאני אומר שהוא לא יכול לסדר את זה ומבקש לדון בזה אבל דוסטדאר מסרב לדון בזה בטלפון. ב – 18 במאי, מצלם גורבאני תמונות של כמה מהמרצים והפעילים שהיו עימו בכנס בוושינגטון במסגרת הקבוצה מקליפורניה.

טהראן – שיקגו / יולי 2018

ב – 2 ביולי 2018 מאשים בית משפט בבלגיה גבר ואישה מקומיים בגין תוכנית לפוצץ עצרת של מתנגדי המשטר האיראני בצרפת. התובע הפדרלי הבלגי מודיע כי אמיר סיבוני בן ה- 38 ובת זוגתו בת ה- 33 , אזרחים בלגים ממוצא איראני, חשודים בניסיון לבצע פיגוע תופת בכנס העולמי של "מועצת האופוזיציה האיראנית" שהתקיים סמוך לפריז. במהלך אותו שבוע נעצר בגרמניה גם דיפלומט איראני בשם  אסדואללה אסדי בחשד שעמד בראש תוכנית הפיגוע .

ב- 19 ביולי 2018 ממריא דוסטדאר שוב מטהראן לשיקגו והפעם עם סכום ניכר של 16,000 דולר במזומן ומספר אמצעים אלקטרוניים. בפרק הזמן הזה ועד למעצרם של גורבאני ודוסטדאר ב- 9 לאוגוסט 2018, נמנע ה- FBI לפרט בכתב התביעה את המעקב שניהל אחר השניים. המעצר של גורבאני מתבצע בעת שחנה בחניון המסעדה הפרסית שבה עבד בשכונת קוסטה מאסה בקליפורניה. דוסטדאר, על פי הדיווחים נעצר באותו היום בשיקגו.

קליפורניה / אוגוסט 2018

פרשת הריגול האיראני על אדמת ארה"ב נחשפת לציבור בעקבות הגשת כתבי האישום ב- 20 באוגוסט.

 

 

Comments are closed.

error: Content is protected !!