אינטלי טיימס

בחיזבאללה מציינים את יום השנה לחיסולו של ג'יהאד מורנייה וצוותו בחזית הגולן

786

ב-18 בינואר 2015 עשתה חוליה קדמית ממונעת בפיקודו של ג'יהאד מורנייה את הדרך לכיוון הכפר ח'דר שבאמתחתה "תיק יעדים" שדרש סוג של אישור תוכניות כדי שיוכלו להתניע את פעולות הטרור שגיבשו במסגרת "חזית הגולן"..

קבוצה אחרת התארגנה לה ליציאה מאזור הכפר ג'אבור בו ממוקם חפ"ק המשותף לחיזבאללה ולכוחות הסורים. הקבוצה בראשותו של מוחמד עיסא, מפקד הפעיליות הצבאיות של החיזבאללה בסוריה ועיראק, התכבדה בחברתו של שחקן חדש בזירה הסורית, תת-אלוף מחמד עלי אללה דאדי שנשלח ממקום מושבו במחוז יזאד שבאיראן, כדי להיכנס לנעליו של הגנרל חסן שאטרי שחוסל ב-31 בינואר 2013 כדי לייעץ ולפקח על בניית "יחידות ההגנה העממית" ששאטרי ומוחמד עיסא סיוע להקים, פריסתם וביצורם וזה כלל גם את התשתית החדשה במרחב הגולן. חזית שנועדה לתת מענה לניסיונו ההשתלטות של המורדים על המרחב המאיים גם על גבול לבנון והרי הקלמון כמו גם מרחב לתגובה כלפי ישראל.

לצידם ברכב נכח גם לוחם שטח מנוסה של החיזבאללה בשם עבאס חיג'אזי בן 36, בן לאחד המייסדים של הארגון (אבו כאמל חיג'אזי). עבאס, כך העידו , צבר ניסיון מבצעי עוד במלחמת לבנון השנייה ואף השתתף גם בסדרה של פשיטות נגד המורדים בקוסייר.

מטרת המפגש שנקבע להתקיים באזור הכפר ח'דר, היתה סיור גזרה ואישור תוכניות שאמורים היו מורנייה וחבריו לפרוס בפני מפקד פעולות החיזבאללה בסוריה ועמיתו, הגנרל האראני דאדי וכנראה גם מספר קציני מודיעין סוריים המשתייכים למחלקת "פרע פלסטין" (אגף 235 במודיעין הצבאי) העוסק בענייני ההתנגדות בפלסטין והתנועות האסלאמיות עם דגש על גזרת הגולן באמצעות מימון והכשרת ארגוני סירוב, פעולות ריגול וריגול נגדי לחשיפת מרגלים הפועלים מטעם ישראל.

למחלקת "פרע פלסטין" מספר בסיסי הפעלה ברמת הגולן ובהם סאסא, ח'דר ועד לא מזמן גם בקוניטרה. רכב השטח של מוחמד עיסא והגנרל האיראני בוודאי תיאם את מסלולו עם אותם קציני המודיעין בח'דר בטרם עזב את החפ"ק המשותף בכפר ג'ובאר לכיוון מאזזה ומשם דרך סאסא ומזרעת בית ג'ין אל עבר מרחב קוניטרה. שם היה אמור לחבור אל רכב השטח של ג'יהאד מורנייה וצוותו .

המסלול העצמאי שעשו כלי הרכב של ג'יהאד מורנייה ושל מוחמד עיסא, הצטלב יחד בפאתי מחוז קונייטרה ומשם הם תכננו להמשיך לכיוון הכפר הדרוזי ח'דר כשהם חולפים ליד מתחם חקלאי של "מזרעת אל אמל" . המתחם הכולל חוות חקלאיות שייך לחמולת חאסון מהכפר ח'דר . בני החמולה מוכרים ככאלו המשתייכים ל"יחידות ההגנה העממית" של הצבא הסורי במרחב קוניטרה.

בדקות אלו כבר רחפו מעליהם, על פי הדיווחים, כלי טייס של חיל האוויר ששיגרו שני טילים והשמידו את השיירה ויושביה.

העיתון הלבנוני "אלג'ומהוריה" חשף ב-24 בינואר 2015 כי מהחקירה שערך ארגון חיזבאללה בעקבות תקיפת השיירה בגולן עלה כי הגנרל האיראני מחמד עלי אללה דאדי שהיה ברכב של עיסא, נשא עמו טלפון סלולרי פתוח, בעת שנעו מאזור דמשק, כדי לתאם את החבירה עם רכב השטח של ג'יהאד מורנייה וחבריו ויתכן וכך נחשפה נוכחותם בגזרה.

Comments are closed.

error: Content is protected !!