אינטלי טיימס

פרסום ראשון: חיזבאללה מסמן את התעופה הישראלית כיעד מרכזי לנקמה במקרה של תקיפת אינטרסים של הארגון ואיראן

2,768

סרטון חדש שמופץ ביום השנה לציון מותו של עימאד מורנייה, מאיים לפגוע בתעופה והתיירות הישראלית בארץ ובחו"ל בתגובה לתקיפה נוספת של מחסני טילים ואינטרסים של החיזבאללה ואיראן בשדות התעופה בסוריה ולבנון.

הבלוג מגלה כי זיינב מורנייה, אחותו של עימאד מורנייה, ראש המנגנונים של החיזבאללה שמותו צויין אתמול, העלתה סרטון קצר ובו מסתתר מסר לנקמה. הסרטון בן שתי הדקות וקצת, מתאר בשנתון רץ, מיום ה-12 בפברואר, את ההתנגדות לישראל מיום חיסולו של אחיה ועד היום כאשר המוטיב המרכזי עד 2016 הוא איום הטילים של ארגוני ההתנגדות הפלסטיניים על האוכלוסייה האזרחית בישראל.

החלק האחרון של הסרטון מוקדש לעת הזו ובו תסריט העוסק בתעופה האזרחית הישראלית בארץ ובחו"ל. הסרטון מתאר לכאורה "תיעוד מהצד" של מטוסי אל על, צילום בשדה התעופה נתב"ג, מעבר גבולות באמצעות דרכון זר במעברים אוויריים או יבשתיים כדג' מעבר נהר הירדן ועד לוח המראות מנתב"ג ליעדים שונים באירופה.

בארגון דאגו להעביר את המסר דרך דמות המזוהה עם מנגנון הפיגועים ומבצעי החוץ אך נזהרו שלא לזהות את הסרטון עם סמלי הארגון הרשמיים.

ההיסטוריה מלמדת כי הארגון כבר הצליח בעבר לאיים על התיירות והתעופה הישראלית בחו"ל. המקרה הבולט הוא מטען התופת שנשא מחבל מהארגון והופעל באוטובוס ובו תיירים ישראליים שנחתו בשדה התעופה בורגס שבבולגריה ביולי 2012.  בפיגוע נהרגו חמישה ישראלים ועד היום מתנהל מצוד אחר שניים מסוכני החיזבאללה המעורבים.

 

הסרטון מאתמול:

Comments are closed.

error: Content is protected !!