אינטלי טיימס

סוכל ניסיון של "כוח קודס" האיראני להקים תשתית טרור על אדמת אזרבייג'ן

753

כוחות הביטחון של אזרבייג'ן עצרו בימים האחרונים תושב מקומי לאחר שגוייס ע"י איראן כחלק מתשתית להוצאת פיגועים. המעצר חשף חלק משיטות הפעולה של "כוח קודס" האיראני בגיוס "עולי רגל" על אדמת עיראק והפעלתם דרך מדינות בסיס כדג' טורקיה.

הפרשה שנחשפת כעת בחלקה, מעלה ניסיון של סוכן איראני שזוהה בשם מוחמד עבאסי כמי שזוהה כאחראי על גיוס סוכנים לצורך ביצוע פעילות טרור ברחבי העולם. עבאסי פועל ממרכזי דת במטרה לגייס צעירים שיעים העולים לרגל במסגרת מצוות העליה לרגל למקומות הקדושים לאסלאם.  במקרה זה מדובר בצעיר אזארי בשם חוסיין אימנוב שעימו יצר הסוכן קשר ובהמשך פותה טלפונית לבקר באיראן ושם החל למעשה הושלם גיוסו באמצעי לחץ שונים.

בשלב זה לא ברור כיצד נחשפה המזימה אולם אימנוב נעצר בפשיטה של כוחות הביטחון המקומיים על ביתו ובחקירתו הודה כי נשלח ע"י עבאסי במטרה לבצע פעולות טרוריסטיות על אדמת אזרבייג'ן. בתקשורת המקומית לא הרחיבו אולם גורמי מחקר העוסקים במעקב גלוי אחר פעילות "כוח קודס" מוסיפים כי עבאסי, החי באיראן, מתמחה בפעילות המודיעין האיראני באזרבייג'ן, אך נפגש עם סוכניו במדינות שונות, כולל עיראק ותורכיה תוך שהוא עושה שימוש בשני דרכונים שונים המשמשים אותו.

ישראל מסייעת לאזרבייג'ן בתחום הלוחמה בטרור ואף סייעה בעבר לחשיפת תאי טרור של חיזבאללה ואיראן שעמדו לפעול בין היתר נגד שגריר ישראל ונגד בית ספר יהודי של אגודת חב"ד בבאקו.

בראש הידיעה: תמונות של עבאסי ואימנוב מביקורם בעיראק (עבאסי מימין).

Comments are closed.