אינטלי טיימס

תוצרי מעקב המוסד הישראלי ? סוכן איראני נוסף נחשף בשטוקהולם

1,401

משטרת שבדיה עצרה בימים האחרונים עיתונאי ממוצא עיראקי, בשם רג'דאן אל ח'זאלי, ששימש ככתב חוץ בעיתון "יורו טיימס" – עיתון הפועל במדינות סקנדינביה בעניינים הקשורים לקהילה המוסלמית באירופה.

חז'אלי נעצר בשטוקהולם לאחר שעקב מטעם המודיעין האיראני אחר משרדי  ה"ארגון הערבי למען שחרור חבל אחווז". ארגון שעמד ב-2018 במרכז מזימה איראנית לחסל את ראשיו בקופנהגן שבדנמרק. על פי הדיווחים, הוא עשה ביצע כמה נסיעות למשרד עיתונות בהולנד, שיש לו קשרים הדוקים עם תנועת המאבק הערבי לשחרור אחוואז (ASMLA).

באוקטובר 2018 נחשף כי המוסד הישראלי הוא שסייע למודיעין הדני לסכל את אותה מזימת התנקשות. ההחלטה הדנית באותה העת, על המרדף התקבלה בעקבות מה שמוכר אצלנו כנוהל "פצצה מתקתקת", שהוחל בעקבות התראה שהועברה לביון הדני על ידי המוסד הישראלי. אותו מידע הצביע על הנחיות שהעבירו מפעילים מהמודיעין האיראני לסוכנים איראניים על אדמת סקנדינביה.

במסגרת אותה הפעלה בשנת 2018, נשלח לקופנהגן אחד מאותם סוכנים במטרה לאסוף "מודיעין לפני מבצע" על משרדי ובתי פעילי "תנועת המאבק הערבי הבדלני לשחרור אחוואז" שמתגוררים בדנמרק. על פי המידע שנאסף, המודיעין האיראני תכנן לחסל שלושה בכירים המתגוררים בעיר רינגסטד, מדרום-מערב לקופנהגן, ומנהלים משם משרד המשמש גם כתחנת שידור להפצת הרעיונות .

במסגרת ההתראה שהעביר המוסד, נעצר רכב עימו צפויה הייתה חוליית החיסול האיראנית לעשות את דרכה, דרך שוודיה לקופנהגן, כשעליה אמצעי חבלה. בשל ההתראה ונתיב הנסיעה, נדרש המודיעין הדני לשתף במידע גם את זרוע הביון של שוודיה (שדרכה אמורה הייתה החוליה להחדיר את מטעני הנפץ לדנמרק).

המעצר הפעם נקשר אף הוא לאותן תשתיות טרור איראניות, של המודיעין האיראני, שנוהלו ברובן דרך שגרירויות איראן ברחבי אירופה.

שם משפחתו של העצור בשטוקהולם, אל חז'אלי, נשמע מוכר? קייס אל ח'אלי הוא גם שמו של ראש המיליציה העיראקית "אסאיב אהל אל חאק" המוכרת לנו מזירת עיראק וסוריה כאחת מזרועות הלחימה של "כוח קודס" האיראני.

 

Comments are closed.