אינטלי טיימס

חיל האוויר הישראלי משתתף, לצד טייסי איחוד האמירויות הערביות ומדינות אחרות, בתרגיל הצבאי האווירי הגדול ביותר ביוון

1,777

טייסי חיל האוויר הישראלי משתתפים בתרגיל Iniohos 2019, שהחל ביום שני שעבר וצפוי להסתיים ב-12 באפריל. הישראלים טסים לצד טייסות מאיחוד האמירויות, ארצות הברית, איטליה, בריטניה, קפריסין וחיל האוויר היווני המארח את התרגיל.

מטרת התרגיל היא לספק הכשרה מבצעית מציאותית בתנאים הדומים לסביבת לחימה מורכבת עם איומים מרובים במטרה למקסם את היכולות המבצעיות של חילות האוויר.

התרגיל נערך בבסיס אנדרבידה בצפון מערב חצי האי הפלפונס, ובמהלכו שילבו המשתתפים כוחות לצורך תרגול משותף במרחב אווירי מאתגר וזר. את התרגיל הוביל חיל-האוויר היווני והשתתפו בו טייסות ממדינות רבות, ביניהן ארצות-הברית, בריטניה, איטליה, קפריסין ואיחוד האמירויות.

את חיל האוויר מייצגות טייסת 117 ("הסילון הראשונה") המפעילה מטוסי "ברק" חד-מושביים (F-16C/D) מבסיס רמת-דוד, טייסת 122 ("הנחשון") המפעילה מטוסי ביון מסוג "נחשון" (גאלפסטרים G-550) וטייסת 109 המכונה גם "טייסת העמק", היא טייסת התקיפה הוותיקה בחיל האוויר הישראלי המפעילה כיום מטוסי F-16D.

מטרת התרגיל היא גם לתרגל פריסה קלה ומהירה למדינה זרה ללא המעטפת הקבועה אשר תומכת את מטוסי הטייסת. אחד ממאפייניה הייחודיים של הפריסה הוא מספר האנשים והצוותים המצומצם שמשתתף בה. כל האלמנטים המובנים מאליהם בטיסה בארץ, שונים לחלוטין מחוץ לגבולותיה. החל ממסלולי ההמראה והנחיתה בבסיס שזר לטייסים, דרך שפת הדיבור בקשר המתנהלת באנגלית ותרגול גיחה בלי מערכת שו"ב (שליטה ובקרה), ועד לתרגול עצמאות מוביל המבנה והתמודדות בשטח לא מוכר.

את התרגיל הבינלאומי מלווים גם חיילי גדוד התקשוב 533 למתן מענה תקשובי לגופים הטכניים ואנשי המערך הטכני, אשר אחראים על קבלת המטוס וטיפולו בשטח.

לחיל-האוויר הישראלי ומקבילו היווני היסטוריה ארוכה של שיתופי פעולה. שתי המדינות מקיימות שותפות הדוקה ויחסים חמים כחלק מתפיסה משותפת של שיתוף פעולה במזרח התיכון. את התיאום מנהל מדור אירופה ואסיה בענף תב"ל (תיאום בינלאומי).

  • תוכן זה מוגן בזכויות יוצרים – אין לעשות שימוש בתוכן זה ו/או בתמונות המצורפות ללא אישור מפורש של הבלוג "אינטלי טיימס". כל העתקה במסגרת פעילות צד שלישי שלא באמצעות קישור וכותרת ראשית, תהווה עילה לתביעה.

Comments are closed.