אינטלי טיימס

בתקיפה הלילה במרחב חמה שבסוריה הושמדו תשתיות איראניות לייצור ושיפור טילי "זלזאל 2"

1,336

כך עולה מניתוח הדיווחים והצלבתם עם מה שכבר ידוע על מפעלי הטילים שהקימו האיראנים במרחב מסיאף ממערב לעיר חמה. עוד עולה כי התקיפה בוצעה מקו החוף של העיר הלבנונית צידון מטווח של כ-250 ק"מ.

הלילה דיווחנו לראשונה, על פי בדיקתנו, כי התקיפה בשעה 02:30 כנגד מספר מבנים באזור העיר מסיאף, כוונה כנראה כלפי תשתיות לוגיסטיות וטכנולוגיות לייצור ודיוק טילים שנבנו בפאתי העיר השייכת למחוז חמה המוגן גם בסוללות אס- 300 רוסיות שהועברו לאסד.

ארגון מעקב אופוזיציוני דיווח על הרוג אחד ושישה פצועים, רובם כנראה אנשי הכוחות הסוריים.
מדובר במרחב שבו נחשף בשנה שעברה אחד מהקומפלקסים הגדולים לייצור טילים שנבנה ע"י "המרכז הסורי למחקרים מדעיים" (SSRC) והאיראנים במטרה לייצר ולשדרג את ארסנל הטילים שבידי סוריה והחיזבאללה.

על פי דיווחים ממקורות סורים, בתקיפה נפגע גם מתחם לוגיסטי הממוקם בתוך בסיס צבאי הסמוך לבית החולים הלאומי של מסיאף. מדובר בבסיס לא רחוק מקומפלקס מפעלי הטילים שהותקף ביולי 2018. תיעוד קרקעי מעלה כי בתקיפה הושמדו גם משגרים ניידים של רקטות מדגם "זלזאל 2" – מתוצרת איראנית או ייצור סורי מקומי (מייסלון ), בעלי ראש קרב של כחצי טון שעברו כנראה במקום שורה של שיפורים ובהם שיפור הדיוק והגדלת הטווח.

בספטמבר 2018 חשפה הטלוויזיה האיראנית מפעל שדרוג לשיפור הדיוק והרש"ק של טילי "זלזאל 2" והציגה כיצד הופכים במפעל את הרקטות הפשוטות לטילים בליסטיים מדויקים.

בימים האחרונים זיהה הבלוג שתי טיסות איראניות של מטוסי מטען 747 כבדים של חברות המזוהות עם משמרות המהפכה. המטענים נפרקו, שלא כהרגלם בדמשק,אלא בשדות התעופה צפוניים כדג' T4 תוך ניצול הימים שבישראל התמקדו בבחירות

עפ"י תיעודי וידאו מלבנון, התקיפה הלילה בוצעה באמצעות "אש מנגד" קרי ירי מרחוק של טילים מונחים מהמרחב הימי של העיר צידון. מדובר בטווח של כ-250 ק"מ מהיעדים שהותקפו המתאים לטילי שיוט כדג' ה"דלילה" המגיעים לטווח של כ- 300 ק"מ ויכולים לתת מענה לחיל האוויר בהקטנת הסיכונים שבתקיפה אווירית במרחב מוגן בסוללות רוסיות מתקדמות כדג' האס-300.

מפת אזור התקיפה:

 

Comments are closed.