אינטלי טיימס

בעקבות שרתי האינטרנט וגיוס התרומות של הזרוע הצבאית של החמאס

853

בדיקה שערך הבלוג מגלה כי אתרי האינטרנט של "גדודי עז א-דין אל-קסאם" (qassam.ps) – הזרוע הצבאית של החמאס יושבים על גבי שרתי אירוח של חברה גרמנית, כנראה ללא ידיעתה, דרך חברת שירותי אינטרנט בעזה.

החברה "מד אל ערב" (Mad Al-Arab) הפועלת מאתר בשם Mada.ps מספקת שירותי אינטרנט ללקוחות בעזה ובשטחים הפלסטיניים דרך סניפים בעזה וברמאללה. החברה מעניקה שירותי אינטרנט באמצעות ADSL, סיבים אופטיים ואינטרנט אלחוטי. החברה מציעה גם מגוון שירותי הגנה מפני וירוסים, שרותי צפייה TV OVER IP, רישום שמות דומיין ועוד.

בדיקת שמות המתחם מצביעה כי כתובת ה-IP של אתר Mada.ps חברת האינטרנט "מד אל ערב" כמו גם Qassam.ps של אתר "גדודי אל קאסם" יושבת על אותו שרת אירוח גרמני.

בדיקה שערך הבלוג באמצעות שירות WHOIS מגלה כי שירותי אירוח האתרים שמציעה החברה העזתית, ניתנים גם למשרד הדוברות של הזרוע הצבאית של החמאס ומתבצעים בפועל על גבי IP:138.201.122.95 השייך לשרתי חברה גרמנית בשם "היטזנר" (Hetzner)  המשווקת שרתי אירוח דרך אתר hetzner.com ובהם חבילות אירוח ושירותי ענן.

שאילתה שביצע הבלוג באמצעות פניה למוקד החברה בגרמניה, תוך ציון העובדה כי מדובר בשירות הניתן למעשה לכתובת המזוהה עם ארגון טרור הנמצא גם ברשימת הסנקציות, לא נענתה עד כה.

מתברר ששמה של ספקית שרתי האירוח הגרמנית כבר עלה בהקשר לניצול תשתיותיה ע"י גורמי טרור. לפני מספר שנים החרימו הרשויות מספר שרתים מחוות האירוח של החברה לאחר שהתברר כי שימשו פעילים אסלאמיים לאיומי טרור.

אתר הזרוע הצבאית של החמאס מציג תכנים המתעדים את פעולות הטרור של הזרוע כנגד ישראל, מהלל מחבלים עם דם על הידיים ומשמש ערוץ תעמולה בעת עימות צבאי ופלטפורמה בשיגרה למימון פעילותו באמצעות אתר ייעודי המגייס כעת תרומות (alqassam.net) גם באמצעות "מטבעות ביטקויין" במטרה להתחמק מהסנקציות המוטלות עליו.

אתר התרומות של הארגון יושב בפועל על גבי שרתי האירוח של הארגון (ns1.alqassam.ps) ומשתמש בקוד שהוטמע לאחרונה בשם "ארנק ביטקוין" המאפשר לארגון לקבל תרומות אנונימיות ומוצפנות למימון אמצעי לחימה וטילים בייצור מקומי באמצעות העברה של מטבעות וירטואליים ולמעשה למנוע התחקות אחר כספי מימון טרור המגיעים מרחבי העולם ובמיוחד מתורמים המגיעים מהקהילה הערבית. במסגרת גיוס התרומות, עושה האתר שימוש גם ברשת VPN הממוקמת בסעודיה. מדובר ברשת פרטית וירטואלית שנועדה להעביר מידע מהרשת הארגונית לאדם כלשהו, תוך שימוש במספר פרוטוקולי תיעול (Tunneling) והצפנה על מנת שהנתונים שעוברים דרך רשת זו יהיו נגישים רק בסניפי הארגון ולא יינתנו לפיענוח על ידי גורם לא מורשה.

 

Comments are closed.

error: Content is protected !!