אינטלי טיימס

חשיפה: התמונה (בגוף הכתבה) שתזכיר לבכיר הג'יהאד האסלאמי בעזה מהו מחיר מדיניות ההסלמה מול ישראל

1,896

בהאא' אבו אל-עטאא', בכיר הג'יהאד האסלאמי שמוביל כעת את ההסלמה מול ישראל, העניק בנובמבר 2013, ריאיון שבמהלכו סיפר על ניסיון חיסולו במהלך מבצע "עמוד ענן", חלקו בפיגוע הנקמה ליד הקריה בתל אביב ומדיניות ההסלמה שהוביל מול ישראל. הבלוג "אינטלי טיימס" חושף בגוף הכתבה את התמונה שהבכיר ירצה לשכוח.

בהאא' אבו אל-עטאא' המוכר גם בכינוי "אבו סלים" העניק בנובמבר 2013, שנה לאחר מבצע "עמוד ענן", ריאיון שבמהלכו סיפר על ניסיון חיסולו ב-11 בנובמבר 2012 שבו גם נהרג אחד מהמפקדים של הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, ראמז חרב, על ידי ישראל באותו מבצע.

אל-עטאא', חבר המועצה הצבאית העליונה של הארגון ומפקד חטיבת העיר עזה באותם הימים היה אחד מארבעת המפקדים שהיו על כוונת צה"ל וניצלו מאותו ניסיון חיסול. אל-עטאא' היה מעורב גם בתכנון פיגועים נגד ישראל ומילא תפקיד מרכזי במערך הרקטות ארוכות הטווח של הארגון.

בפעילות משותפת לצה"ל ולשירות הביטחון הכללי אותרה, במהלך המבצע, מפקדה של בכירי הג'יהאד האסלאמי שהוקמה בחסות בניין ששימש גופי תקשורת.

אבו אל-עטאא' סיפר על השעות שלפני החיסול, שבמהלכם שהה בחדר המבצעים הצבאי של הארגון לצידם של תייסיר מחמוד מחמד ג'עברי, חבר המועצה הצבאית העליונה של הג'יהאד ברצועת עזה ואחראי תיק המבצעים, ראמז חרב ששימש כעוזרו וחליל בהתיני, מפקד הביטחון המסכל של הארגון שהוגדר באותה העת כאחד מבכירי מערך ההתעצמות של הג'יהאד ברצועה.

אבו אל-עטאא' מתאר את החשש לפני התקיפה, את חוסר היכולת להעתיק את חדר המבצעים למקום אחר בגלל נוכחות כלי הטיס של חיל האוויר ואת הרגעים במהלך תקיפת הטילים שבהם נפצע וגם מצא את גופתו של ראמז חרב.

אבו אל-עטאא' מעיד כיצד הוא גרם לזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי להסלים את שיגורי הרקטות לעבר ישראל. בנוסף אמר כי חיסולו של ראמז חרב נתן את האור הירוק למבצע הפיגוע באוטובוס בתל אביב, מוחמד עאסי, בזמן מבצע "עמוד ענן".

בזמנו הוא גם העביר מסר לישראל: "אנו מזהירים אתכם בני ציון מלבחון את הכוח שלנו. פלוגות ירושלים וההתנגדות הפלסטינים ערוכים לגמרי למערכה הבאה שתהיה מערכה של רוחות רפאים".

התמונה משמאל (אבו אל-עטאא' מחולץ פצוע מהמבנה שהותקף. סימני הפציעה בפניו ניכרים עד היום)

Comments are closed.

error: Content is protected !!