אינטלי טיימס

עדכונים שוטפים בעקבות מתקפת הרקטות על ישראל

295

החל מהשעה 09:58 נורו ע"י החמאס והג'יהאד האסלאמי בעזה כ-100 רקטות אל עבר הערים אשדוד, אשקלון, אזור רחובות, שדרות, ויישובי המועצות האזוריות שער הנגב ואשכול.

כמו שזה נראה הבוקר, הג'יהאד האסלאמי והחמאס מובילים אותנו להסלמה לכבוד יום העצמאות ואירוע האירוויזיון. מבחינתם, ישראל נמצאת כעת ב"מלכוד 22" – מצד אחד ישנה ישראל שאינה מעוניינת להידרדר להסלמה ובמיוחד לקראת אירועי יום העצמאות ואירוע האירוויזיון הבינלאומי ומצד שני ישנם החמאס והג'יהאד שמבחינתם כך או כך, המהלך שהם מובילים כעת ייצר בשורה הסופית רווח גם במחיר ספיגה כואבת.

עד הבוקר, נראה כי מחיר הספיגה שגבתה ישראל מהחמאס והג'יהאד בסבבים הקודמים לא מרתיע אותם. בישראל אותתו השבוע כי הרף הבא הוא לעבור למדיניות של "חיסולים ממוקדים" כנגד אותם גורמים שמובילים כעת את ההסלמה.

תנועת החמאס וארגון הג'יהאד האסלאמי איימו בתגובה כי אם ישראל תחזור למדיניות של "חיסולים ממוקדים", הם יסלימו את המאבק קרי ישגרו עשרות רקטות ביום אל עבר הערים הגדולות. הבוקר קיבלנו את "מנה השיגורים היומית" של מבצע "צוק איתן", וזה במהלך של שעה אחת וללא חיסול דמות בכירה אלא תגובה עזתית לחיסולם אתמול של מספר פעילי טרור.

מדובר ברף חדש של תגובה עזתית לחיסול פעילי טרור מהדרג הנמוך. תגובה שתחייב גם כן את ישראל להגדיר במהירות ובאופן ברור רף חדש מבחינתה שכן בקצב הזה, רכבת ההסלמה מעזה דוהרת במהרה, כך או כך, אל עבר הבמה המרכזית של אירוע האירוויזיון והדרך היחידה לעצור את הרכבת זה לפגוע בנהג או לתת למצרים לבלום את הדהירה.

בעזה מדווחים כי  מאז הבוקר התנהלו שיחות עם הצד המצרי במטרה להכיל את האירועים, אך הן הגיעו למבוי סתום. סביר להניח כי "המבוי הסתום" כרגע הוא לא מצד ארגוני הטרור אלא מצידה של ישראל שצפויה להגיב ממש בזמן הקרוב על התוקפנות של החמאס והג'יהאד האסלאמי.

רה"מ צפוי לקיים הבוקר בקריה התייעצויות ביטחוניות עם הרמטכ"ל, ראש השב"כ, ראש המל"ל וגורמים נוספים ולהגדיר יחד את מחיר התגובה הישראלית.

בעקבות ההסלמה הביטחונית הונחו תושבי החופים הסמוכים לעזה להתפנות. שטח אווירי של כ-10 קילומטרים מגבול רצועת עזה נסגר לטיסות בצורה גורפת אולם בשלב זה הפעילות בנמל התעופה בן גוריון מתנהלת כסידרה.

https://twitter.com/IntelliTimes

Comments are closed.

error: Content is protected !!