אינטלי טיימס

מקור סורי: זהו היעד המרכזי שהותקף אתמול במרחב דמשק שבסוריה

1,439

הבלוג "אינטלי טיימס" מצטט מקור סורי הבקיא במתרחש במרחב דמשק ולפיו התקיפה אתמול בערב (שישי) התמקדה במפקדה מרכזית של המיליציות האיראניות השוכנת במתחם השייך לחטיבה הראשונה בראשות האלוף זוהיר אל-אסד.
על פי המקור, האתר שהותקף שימש למטרות איסוף מודיעין עבור המיליציות האיראניות ולצורך מפגשים סדירים בין מפקדי המיליציה בסוריה מול עמיתיהם הסוריים וקצינים מהחיזבאללה.

המקור מציין כי הטילים הישראליים שנורו ממרחב הגולן, התמקדו בשני מחסנים של המיליציה האיראנית באזור אל-כיסווה וסחנאיה ושאליהם הועברו לאחרונה משלוחי אמל"ח מבסיסי תעופה אחרים שבהם מנהלת איראן את מערך ההברחה. המקור ציין כי טיל ישראלי כוון גם למתחם של חטיבה 91, שגם בסיסה נמצא בשליטת המיליציה האיראנית.

הבסיסים שהותקפו על פי המקור, מוכרים כבסיסים שהקימה איראן לצורך קליטה, חיול וחימוש של מאות מאנשי המיליציות השיעיות שהיא מעבירה לסוריה במטרה לבסס בה חזית איראית כנגד ישראל.

הדיווח אתמול מסוריה נקשר לתיעוד אחר שחשף הבלוג לפני מספר ימים ולפיו מיקמה איראן במרחב דמשק למעלה מאלף ארבע מאות מפעילי "הגיוס העממי" בעיראק ("חשד-אל- שעבי") – ארגון גג של המיליציות השיעיות בעיראק בהובלת אבו מהדי אל מוהנדס – איש אמונו של קאסם סולימאני, מפקד "כוח קודס" בכל הקשור למיליציות השיעיות.  העברת הכוחות התבצעה באמצעות 30 אוטובוסים שנעו דרך הציר הקרקעי בין עיראק לסוריה במתכונת תיירותית אזרחית. 

התיעוד של אנשי "הגיוס העממי" העיראקי בדמשק מגיע במקביל לדיווח הבריטי על ביקור שערך קאסם סולימאני, מפקד "כוח קודס" של משמרות המהפכה, אצל אנשי "הגיוס העממי" שהן המליציות השיעיות העיראקיות ודן עימם בסידורי העברת אנשים ואמל"ח מאיראן דרך עיראק לסוריה – ומשם לחיזבאללה בלבנון.

Comments are closed.