אינטלי טיימס

פרסום ראשון: לפני כשבועיים חוסל בגבול סוריה גנרל איראני בדרגת תא"ל שהופקד מטעם משמרות המהפכה על פרויקט מעברי הגבול בין עיראק לסוריה.

2,728

סיפור חיסול הגנרל האיראני נשמר מאז אמצע מאי בפרופיל נמוך ולמעשה מלבד דיווח מקומי, לא נחשף בתקשורת הזרה ולא זכה להבלטה בתקשורת האיראנית כיאה במקרים בהם מסיים את חייו בסוריה כ"שהיד" גנרל איראני.

מקורות סוריים מעריכים כי יתכן ומדובר בחיסול פנימי על רקע מאבקי שליטה והפקעת נכסים מתושבי היישוב אל בוכאמל במסגרת הרצון של משמרות המהפכה האיראניים לבסס במקום אחיזה צבאית המבוססת על כוחות מהמיליציות השיעיות הנתמכות ע"י איראן. הגנרל האיראני, שזוהה בשם "חאג' רזה סלמאן", חוסל ביריות אקדח בראשו בעת ששהה באזור התעשייה של אל בוכאמל.

בתקשורת המקומית יודעים להצביע על מספר מפקדי שטח מקרב כוחות ההגנה הסוריים באזור שהיו בחיכוך עם הגנרל האיראני, לאור מהלכיו להפקיע נכסים, והיה להם אינטרס להתנקש בחייו. בשלב זה לא הופנתה אצבע מאשימה אל עבר גורמי עניין אחרים כדג' הכוחות האמריקאים השכנים או ישראל.

סיפור החיסול נשמר מאז אמצע החודש בפרופיל נמוך ולמעשה מלבד דיווח באתר החדשות המקומי, הפרשה לא נחשפה בתקשורת הזרה ולא זכתה להבלטה בתקשורת האיראנית כיאה במקרים בהם נהרג בסוריה מפקד בכיר.

החיסול בוצע כשברקע חניכת מסוף המטענים ותחילתו של ציר קרקעי עם חשיפת תיעוד של שיירות אוטובוסים ועליהם מאות מאנשי כוחות "הגיוס העממי" בעיראק במסגרת קמפיין תיירותי בשם "האחים של סיידה זיינב" שהוסבר ע"י המיליציות כחלק ממצוות עליה למסגד סיידה זיינב" שבדמשק לרגל במסגרת חודש הרמדאן.

יומיים לאחר שהבלוג חשף את עובדת מעבר אלפי פעילי כוחות "הגיוס העממי" מאל בוכאמל לדמשק, חשפה חברת הלוויינים "אימג'סאט" צילומים עדכניים המתארים את התשתית הקרקעית שהקימה איראן במעבר קייאם בסיוע המיליציות השיעיות וממשלת סוריה.

Comments are closed.