אינטלי טיימס

צה"ל תקף הלילה מטרות ארטילריה ומודיעין סוריות בתגובה לירי הרקטות אתמול על החרמון

472

התקיפה בסוריה מגיעה בתגובה לירי שתי רקטות אל עבר החרמון הישראלי. בהודעת דובר צה"ל אין אישור לתקיפת יעדים של הכוחות האיראניים באזור אל כיסווה אולם טביעת האצבע האיראנית די ברורה. 

בתקיפות הלילה שהחלו באזור השעה 03:45 פגעו מטוסי ומסוקי חיל האוויר בבסיס של החטיבה הממוכנת ה-68 בח'אן א-שייח, ממנה נורו שתי הרקטות אל עבר החרמון הישראלי. תקיפה נוספת כוונה כנגד סוללת נ"מ מדגם SA-2 באזור חטיבה 165 וכנגד עמדות מודיעין של צבא סוריה באזור תל שעאר וקוניטרה.

החטיבה הממוכנת ה-68 כפופה לדיוויזיה הראשונה בפיקודו של זוהיר תוופיק אל-אסד שמפקדתה שוכנת במחנה אל כיסווה המוכר גם כבסיס האירוח של האיראניים והמיליציות השיעיות. הדיוויזיה אחראית בין השאר על המרחב שמול רמת הגולן והגבול עם ישראל ולכן ניתן להניח כי ירי הרקטות אל החרמון בוצע אומנם מבסיס סורי אולם האצבע על ההדק היא של האיראנים.

מקור צבאי סורי ציין כי באחת מתקיפות צה"ל, ממזרח לקוניטרה, נהרגו שלושה חיילים סורים ועוד שבעה נוספים נפצעו.

הודעת דובר צה"ל מגיעה בהמשך לדיווחים שיצאו הלילה מסוריה ולפיהם מטוסי חיל האוויר תקפו, במשך כ-10 דקות,  שישה יעדים ובהם מתקנים השייכים לכוחות האיראניים היושבים בבסיסי הדיוויזיה הראשונה של צבא סוריה באזור אל כיסווה ומשגרי טילים במרחב תל אבו טאליב בו שוכנת חטיבה 165.

בהודעת דובר צה"ל אין אישור לתקיפת מתקנים של הכוחות האיראניים באזור אל כיסווה.

מפת התקיפות עפ"י דובר צה"ל

Comments are closed.