אינטלי טיימס

פרסום ראשון: חוסל תא"ל בצבא סוריה שהופקד על אירוח כוחות של חיזבאללה ואיראן בדרום סוריה

1,747

תא"ל ג'מאל אל-אחמד, מפקד הדיוויזיה ה- 15 בצבא סוריה השולטת על מחוז סווידא, חוסל ביום שלישי ביריות אלמונים, במהלך סיור בחטיבה 137, בעת שמכוניתו עשתה את הדרך בין הכפר אל-מוג'ימר לכפר אל־קוראיה.

אל-אחמד נחשב לאחד מהקצינים הסוריים המופקדים על הקשר עם כוחות החיזבאללה באזור א-סווידא ובמיוחד מול מפקד חיזבאללה בדרום סוריה, תא"ל מוניר עלי נעים שעיטו (בתמונה מטה) המוכר גם בשם "חאג' האשם", שזהותו נחשפה כאיש שמופקד על "מפקדת הדרום" של חיזבאללה בסוריה, והאיש שאחראי להקמת התשתית הצבאית של הארגון ברמת הגולן. "מפקדת הדרום" של החיזבאללה חולשת על כל השטח שמדרום לדמשק – מסווידא, דרך דרעא ועד למרחב הגבול עם ישראל בגולן. הוא מקביל בתפקידו למפקד גיס 1 הסורי, מחמוד אל־קוזי, ועובד מולו ועם מפקדת גיס "אל קודס" בסוריה.
יממה קודם לחיסול, חשף אתר אופוזיציוני את החטיבות של צבא סוריה המארחות הכוחות של החיזבאללה ומשמרות המהפכה בדרום סוריה ובאזור סווידא בפרט.

בדו"ח מפורטים מספרי הדיוויזיות והחטיבות של צבא סוריה המארחות בשטחם את מפקדות משמרות המהפכה של איראן בגזרה הדרומית כשהבולטים מבניהם הן: הדיוויזיה הראשונה (מרחב אל כיסווה), הדיוויזיה המיוחדת ה- 15 (מרחב סווידא), והדיוויזיה הממוכנת ה-5 (איזרע) המארחת את שבעת קציני מטה משמרות המהפכה בקומה השלישית של מפקדת הדיוויזיה. במרחב קוניטרה ודרעא נוכחים הכוחות האיראניים בבסיסי חטיבה 61, 79, 112, 132, 134.

על פי הדו"ח, במרחב שבין איזרע, סווידא ודרעא פועלים כ-450 אנשי חיזבאללה ומתנדבים לצד כמה עשרות מאנשי משמרות המהפכה. הכוחות האיראניים בדרום סוריה פועלים בעיקר בתחום גיוס ואימון מתנדבים מקומיים במסגרת הקמת חטיבה ייעודית מס' 313.

Comments are closed.