אינטלי טיימס

מה אנחנו יודעים על יעד התקיפה הלילה בדרום סוריה?

964

הלילה דווח בסוריה כי מערכות ההגנה יירטו מספר טילים שנורו מישראל לעבר תל-אל חארה, עוד דווח כי נגרם נזק אך אין נפגעים, זו אינה הפעם הראשונה שהמוצב הסורי, הצופה אל עבר רמת הגולן, מותקף. בעבר עלו טענות כי הוא משמש כאחד מבסיסי "חזית הגולן" של חיזבאללה והאיראניים.

תל אל-חארה הוא אחד ממוצבי ההתראה המרכזיים של המשטר הסורי אל מול הגולן הישראלי. המוצב בעברו, נבנה כבסיס התראה מודיעיני משותף לצבא סוריה ולמשרד ההגנה הרוסי.

המקום נשלט בשנים האחרונות ע"י החטיבה הממוכנת 121 של הדיוויזיה ה-7 של צבא סוריה. בעקבות מלחמת האזרחים, נכבש המוצב ע"י המורדים ואז גם נחשפו לציבור אותם חדרי האזנה ואנטנות רוסיות שהותקנו עליו. בשנה האחרונה הובילו האיראנים את המבצע הקרקעי לשחרור דרום סוריה בעזרת החיזבאללה והמיליציות השיעיות והמקום הפך לאחד ממפקדות התיאום שהאיראניים פרסו במרחב דרום סוריה.

מרגע שהבינו האיראנים את הפוטנציאל האסטרטגי הטמון בגבעה המבוצרת, החלו לנסות ולבסס במקום מפקדה קדמית שתעסוק בעיקר באיסוף מודיעין וזאת במסגרת הרצון לבסס "חזית צבאית" אל מול הגולן הישראלי. פעילות המודיעין מתבססת כנראה על גיוס פעילים, יירוט תשדורות אלחוט ותצפיות עומק על המוצבים הישראליים לאורך הגבול הסורי.

מבט על:

מבט מהקרקע:

מפת ההתבססות של הכוחות האיראניים בדרום סוריה:

Comments are closed.