אינטלי טיימס

דו"ח מודיעיני טוען: איראן מפעילה תשתית מתוחכמת לאיסוף מודיעין על יעדים ישראליים ויהודיים באירופה

3,090

אתר מודיעיני טוען כי חשף רשת של "כוח קודס" שפועלת מבודפשט לאיסוף מודיעין אחר יעדים יהודיים וישראליים לצורך פיגועים עתידיים. בראש הרשת זוהה מוחמד נגראווי (אבו עמיר), קצין ב"כוח קודס" המוצב בסוריה ומתחתיו אזרח סורי המתגורר בבודפשט. בין היעדים – שגרירות ישראל במדריד.

מוחמד נגראווי (אבו עמיר), קצין "כוח קודס" המוצב בסוריה, כך נטען בחומר המודיעיני באתר המתמחה זה שנים בחשיפת "כוח קודס", גייס אזרח ממוצא סורי בשם עלי קדורה (אבו ג'יהאד) המציג עצמו כתושב הונגריה במטרה שיאסוף מודיעין מקדים אחר יעדים ישראליים ויהודיים לצורך תכנון פיגועים . על פי האתר, הסוכן הסורי הפעיל אזרחים אירופיים מקומיים, לצורך משימות איסוף מודיעין והאתר מזהה במסגרת זו שלושה גברים ושתי נשים צעירות ממוצא הונגרי. האתר לא מציין אם מדובר באנשים תמימים שהמפעיל הסורי הצליח "לשטות" בהם או באנשים הפועלים בעבור תמורה כלשהי.

על פי האתר שפרסומיו תמיד מקדימים את הדיווחים החדשותיים, הרשת נחשפה כבר בשלבים הראשונים ובין היתר אודות לתיעוד ממצלמות אבטחה (שמספק האתר) של ביקור שערכו אותן נשים באחת משגרירויות ישראל באירופה ולפי ניתוח התמונות ע"י הבלוג, מדובר בבניין בו ממוקמת שגרירות ישראל במדריד.

הביקור במדריד נערך כנראה "על הדרך", כחלק מטיול נופש שערכו השתיים באתרי נופש שונים בספרד ובהן טנריף, ולנסיה ומלטה. הבלוג מצא כי כל הדמויות שזיהה האתר בתרשים קיימות ואף מנהלות חשבונות פייסבוק הפעילים גם בשעות אלו וכי קיים גם קשר חברי בינן לבין הסורי המתואר בדו"ח כ"מפעיל" של המודיעין האיראני.

בחשבון הפייסבוק של הסורי ניתן לזהות תמיכה מוצהרת במשטר הסורי.

המידע שהאתר חושף מתברר בדר"כ כאמין ואם כך הרי שמדובר בדפוס פעולה חדש של המודיעין האיראני, משני טעמים, האחד- הכוונת פעילויות משטח סוריה באמצעות סוכנים ממוצא סורי והשני – הפעלת אזרחים אירופאים לצורך איסוף "מודיעין לפני מבצע" על יעדים ישראליים בעבור תמורה או באמצעות "שיטוי"  באופן שמאפשר לאיראנים מבצעי גישה ליעדים רגישים מבלי לעורר תשומת לב מיוחדת. 

החשיפה מגיעה בצמוד לפרסום החשש aעליו דווח מישיבת הקבינט ולפיו איראן עלולה לפגוע ביעדים ישראליים בחו"ל במסגרת ההסלמה בינה לבין ארה"ב. במקביל, חוזרת ומאיימת סוריה כי היא עלולה להגיב בדרכים שונות על התקיפות הישראליות בשיטחה.

Comments are closed.