אינטלי טיימס

זרוע הטרור של משמרות המהפכה ו"כוח קודס" באפריקה נחשפת

1,472

איראן פרסה באפריקה רשת טרור במטרה לפגע ביעדים מערביים ולהביא להפיכות צבאיות במספר מדינות אפריקאיות ובהן גם סודאן וצ'אד. 

על פי דו"ח מודיעיני המתפרסם באתר מודיעיני בשפה האנגלית והפרסית, את התוכנית מוביל תת-אלוף חאמד עבדאללהי, ראש מערך המבצעים המיוחדים של "כוח קודס" המוכר גם כיחידה "400" .

הדו"ח חושף לראשונה את פרופילו ותמונתו העדכנית של ראש זירת "אפריקה" ב"כוח קודס".

יחידה "400" כפופה למפקד "כוח קודס" (רב-אלוף) קאסם סולימאני ופועלת על פי זירות גאוגרפיות. מי שמופקד על זירת אפריקה, על פי הדו"ח, הוא מוחמד ג'וואד רחימי ("זאכרי") האחראי לכל פעילויות המודיעין והטרור ביבשת. רחימי הוא קצין מודיעין ותיק בעל קשרי משפחה לדמויות מפתח בממשל האיראני.

תחת פיקודו של רחימי ובאמצעות עלי פרהון ("שהבי"), בכיר ביחידה 400 שהיה בקשר ישיר עם "הנכסים", מיסדו האיראנים קשרים חשאיים עם ראשי מיליציות אפריקאיות במטרה שיפעלו, בתמורה לכסף ואמצעי לחימה, באמצעות פעולות טרור, להפיל משטרים העוינים את איראן ובהן סודאן שניתקה לאחרונה את יחסיה החמים עם איראן ומספר מדינות שהחלו לחמם את קשריהן עם ישראל כדג' צ'אד. במסגרת זו ניסתה איראן אף לחבל בביקור הממלכתי שערך רוה"מ נתניהו בצ'אד בתחילת השנה.

לצורך פריסת התשתית, קיימו בכירי "כוח קודס" המוזכרים בכתבה שורה של מפגשים באיראן עם ראשי מיליציות מסודאן וממרכז אפריקה אך באופן מעניין גם מפגשים על אדמת לבנון וסוריה בהן יכלו האיראנים להציג לאורחיהם מודלים מוצלחים שטיפחו כמו מיליציות וארגון החיזבאללה.

Comments are closed.