אינטלי טיימס

הפרויקט המשותף למנגנוני פיגועי החוץ של איראן והחיזבאללה נחשף

952

בחודשים האחרונים, מתנהלת המלחמה בזרועות התמנון האיראני לא רק באופן רועש, כפי שאנחנו מדווחים מעת לעת, אלא גם בסיכול מזימות טרור באמצעות חשיפתם לאור, של דמויות ומזימות, רגע לפני שהן מתפתחות לכדי איום ברור ומידי. אחת הדרכים היא באמצעות העברת מודיעין מסכל, דרך אגפי הקישור של זרועות הביון לעמיתיהם בחו"ל והשנייה היא בחשיפת המידע המפליל במדיה הגלויה ובשפת האויב במטרה להרתיעו מלהמשיך במזימה .

דפוס הפעולה השני מתנהל בחודשים האחרונים דרך שני אתרי אינטרנט "עלומים" שתוכנם, כך עולה, מתברר לבסוף כאמין ומדויק ואף מקדים מעת לעת את הדיווחים הרשמיים.

במקרה האחרון, חושפים שני אתרים שונים המתמחים בניטור טרור, מזימה שנרקמה בדמשק, בפרויקט משולב ל "כוח קודס" האיראני ומערך מבצעי החוץ של ארגון החיזבאללה בלבנון.

על פי המידע שנחשף לראשונה, חסן קסמי (בתמונה משמאל), פעיל ב"כוח קודס" מקדם על אדמת סוריה, מיזם לגיוס פעילי טרור בשיתוף מערך מבצעי החוץ של חיזבאללה. הרעיון של הפרויקט הוא לגייס לוחמי מיליציות ממוצא אפגני ופקיסטני, המוצבים בסוריה, ולהכשירם בלבנון לצורך שיגורם למשימות פיגועים כנגד יעדים ישראליים אם בחזית הגולן ואם בשיגורם למשימות ברחבי העולם.

לצידו של קסמי זוהה גם עלאא ראאד (בתמונה מימין), חבר יחידת מבצעי החוץ 910 של חיזבאללה, שחלקו הוא בהעברתם של אותם מגויסים אל מחנות האימונים שבנתה איראן בבקעת הלבנון. ראאד, כך מתואר, שולט בפרסית וזוהה כמי שעוסק בהכשרת פעילי היחידה ובכלל זה, החל מאפריל 2019, גם  בהכשרתם של אותם מגויסים.

Comments are closed.