אינטלי טיימס

שלושה איראנים נעצרו בעיר הנופש הקפריסאית פאפוס כשברשותם דרכונים מזויפים

2,700

שלושה גברים איראנים בגילאי ה-30 המוקדמות נעצרו בשבוע האחרון בעיר פאפוס, החביבה על התיירים הישראליים.

השלושה הגיעו לפאפוס דרך מעבר הגבול עם קפריסין הטורקית, אליה הגיעו בטיסה מטורקיה. לפני כשבוע, נעצר בפאפוס גבר איראני בן 33 כשניסה לצאת משדה התעופה של פאפוס עם דרכון צ'כי מזויף.

בסוף אותו שבוע נעצרו בשדה התעופה שני איראנים נוספים, גם הם בגילאי ה-30, כשהם מתכוונים להעלות על טיסה ללונדון תוך שהם מציגים תעודות זהות ודרכונים צ'כיים שנבדקו ונמצאו מזויפים. הם הודו שהגיעו לקפריסין דרך קפריסין הטורקית ולטענתם קנו ב-22 באוגוסט בעיר קירניה את מסמכי הנסיעות המזויפים. כל השלושה מוחזקים עדיין בחקירה.

פאפוס נחשבת לאחת מערי הנופש האטרקטיביות של התייר הישראלי. בנוסף, מארחת העיר מעת לעת את תרגילי העומק של חטיבת הקומנדו הישראלית.

ההסבר שסיפקו האיראנים לחוקרים הוא כי ניסו להגיע לאירופה למטרת עבודה. זה אינו המקרה הראשון שבו נעצרים איראניים העושים שימוש בדרכונים זרים על מנת להגיע לאירופה אולם השילוב בין מסלול ההגעה לקפריסין, הקישור לתיירות הישראלית, גילאי השלושה והשימוש בדרכונים מזויפים, מעלה תמיד חשד ובמיוחד לאור העיתוי הרגיש שבו זרועות התמנון של איראן מנסים כל העת לפרוס תשתיות לצורך הוצאת פיגועים כנגד יעדים ישראליים.

אם זאת צריך לציין כי בשלב זה טרם הועלה חשד רשמי בקפריסין או בישראל הקושר אותם עם תשתיות טרור.

 

Comments are closed.